„Češi, kteří pivo milují, budou v budoucnu velmi trpět,“ uvádí zahraniční analýza související se změnou klimatu

Pivo platí za nekorunovaného krále alkoholických nápojů, v Čechách je navíc považováno do určité míry za „národní poklad“. Zatímco se však v minulosti již…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: independent.co.uk, cnn.com / 16. 10. 2018

Pivo platí za nekorunovaného krále alkoholických nápojů, v Čechách je navíc považováno do určité míry za „národní poklad“. Zatímco se však v minulosti již diskutovalo např. o navyšování DPH, které by ceny piva mohlo zvednout, nyní se zdá, že svět má mnohem větší pivní problém. Brzy by se totiž ze zlatavého moku mohlo stát přímo nedostupné – luxusní – zboží, kterého si zejména čeští pivaři nebudou moci dopřát množství dle chuti.

25. 2. 2019Jak se měnilo zobrazování gayů a leseb v českém filmu? Od "vykroucené tety" až po bukvici ze Sexu ve městě

Jak totiž naznačila aktuální prognóza vědců z Kalifornské univerzity a britského ekonomického institutu, náklady na výrobu piva v důsledku globálního oteplování vzrostou. Při výrobě piva se totiž kromě chmele užívá i ječmen (obilný - ječný slad), který je nedílnou součástí plné chuti tohoto hořkého zázraku. A právě globální oteplování povede k tomu, že v dohledné době dojde k prudkému snížení celosvětových výnosů ječmene. Vlny dlouhotrvajícího sucha a horka pak dle této analýzy způsobí až 17% pokles produkce ječmene na území Evropy, Austrálie, Asie i USA.

„Svět čelí mnoha život ohrožujícím dopadům změny klimatu, takže lidé, kteří si budou muset připlatit za pivo, budou vystaveni pouze triviálním důsledkům těchto změn,“ konstatuje dr. Steven Davis, který výzkum realizoval. Ačkoliv totiž pouze necelá čtvrtina celosvětově vypěstovaného ječmene je užívána k výrobě piva, výzkumníci předpovídají, že časem – i s ohledem na pokles množství vypěstované plodiny – bude prioritou nakrmit ječmenem hospodářská zvířata. Žízniví lidé budou mít smůlu, nebo budou muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Podle britského specialisty Dabo Guana, který se zaměřuje na ekonomiku klimatických změn, může k nedostupnosti „luxusních“ potravin, jako je pivo, dojít s mnohem větší pravděpodobností než např. v případě základních potravin. Ceny piva přitom již pozvolna rostou v bohatých zemích, kde je zároveň pivo populární – např. v Belgii, Kanadě a Dánsku.

22. 2. 2019Pánové, chodíte na manikúru či pedikúru? Měli byste, vaše tělo to ocení…

Primárním cílem realizované studie pak samozřejmě nebylo varovat, že pivo by mohlo být brzy luxusem, ale upozornit na to, že klimatické změny – v případě, že se lidstvo nezačne k životnímu prostředí chovat ohleduplněji – se negativně podepíše na celkové kvalitě života populace. A právě změny v dostupnosti „luxusních věci“, tedy jakýchkoliv produktů, které nejsou každodenní nutností, se ukázaly jako ideální příklad k tomu, jak dopady klimatických změn nejsrozumitelněji lidem přiblížit.

A výzkum neopomíná ani Českou republiku – podle Guana totiž zejména menší země, kde žijí milovníci piva, dopady klimatických změn pocítí velmi intenzivně. „Země, kde milují pivo, budou hodně trpět,“ poznamenal Guan na adresu České republiky a Estonska. Přičemž dodal, že Irové se s problémem vyrovnají po svém a spotřebu piva na rozdíl od Čechů až o tři čtvrtiny omezí.

„Musíme se poučit. Pokud chceme, aby si každý mohl dovolit nejen pivo, ale i čokoládu, kávu, čaj či doutníky, je třeba začít jednat. Všechny plodiny, které s jejich produkcí souvisí, jsou totiž změnou klimatu velmi ohroženy,“ uzavřel.