Stejnopohlavní páry, které vychovávají děti, sdílejí své zážitky na sociálních sítích

11. 10. 2018 18:00 Co se děje
Stejnopohlavní páry, které vychovávají děti, sdílejí své zážitky na sociálních sítích

V Česku se teď aktuálně řeší téma manželství stejnopohlavních párů. V úterý dokonce proběhlo veřejné slyšení v Poslanecké sněmovně, a to jak podporovatelů, tak odpůrců novely zákona, který by umožnil manželství stejnopohlavním párům.

Jedním z hlavních témat v této souvislosti jsou také děti. A my jsme se na pár takových gay otců rozhodli podívat. Proč se zaměřujeme právě na gay otce? V první řadě jsme převážně magazín pro muže a máme také pocit, že spojení dvou otců a dítěte se ve společnosti řeší daleko více než dvou matek a dítěte. Jednou z příčin může být to, že si někteří lidé myslí, že se dva muži neumí o rodinu postarat.

4. 12. 2018Bílý městský vegan na kole svět nespasí. Tyhle země produkují nejvíce emisí a odpadu!

Během toho, kdy spousta Čechů žhaví své nejmocnější zbraně v podobě klávesnic a píše nenávistné a mnohdy až nechutné komentáře do diskusí pod články s touto tematikou, my jsme se rozhodli podívat na to, jaká je situace ve skutečnosti a jak takový život homosexuálního páru s dítětem/dětmi vypadá.

Možností, jak dítě do stejnopohlavní rodiny může přijít, je několik. Jsou to buď předchozí vztahy, náhradní mateřství, ale také adopce. Je nutné na pravou míru uvést, že se nejedná o nic neobvyklého a že tyto možnosti využívají také heterosexuální páry, které nemohou mít děti. 

Mnoho stejnopohlavních párů svůj život prezentuje na sociálních sítích, a to také proto, aby ostatním ukázaly, že to může fungovat a funguje. Jiné stejnopohlavní páry, které by se taktéž chtěly stát rodiči, pak u těchto lidí hledají nějaké informace a rady.

Dva otcové v Česku

Snad nejznámějším párem v Česku jsou momentálně Dva tátové, kteří taktéž využili formu náhradního mateřství, a to v USA. Jejich příběh je poměrně rozsáhlý, ale kdyby vás podobné téma zajímalo více do hloubky, David a Michal mají vlastní YouTube kanál. Spoustu zážitků s jejich dcerami (dvojčátky) Adélkou a Maruškou však sdílejí také na Instagramu.

Během jejich působení na sociálních sítích si partneři našli spoustu fanoušků a dnes již dokonce spolupracují s několika značkami a tvoří třeba i vlastní módu pro děti. Jsou zářným příkladem toho, že i taková pro mnohé lidi atypická rodina může skvěle fungovat. A ruku na srdce. Kolik rodičů znáte, kteří věnují stejnou energii do výchovy svých dětí, jako tito dva?

Možná je to právě tím, že si stejnopohlavní páry mateřství a otcovství váží ještě trochu více, jelikož cesta za dítětem je u nich mnohdy velmi obtížná a pak ještě musí bojovat s různými narážkami a komentáři netolerantních osob.

Gay otcové v zahraničí

Také v zahraničí spousta takových rodičů funguje. Přinášíme vám tak tipy na profily těchto otců, kteří aktivně sdílejí životy své a svých dětí na Instagramu. Jedněmi z nich jsou třeba Devon a Rob, kteří na Instagramu mají přezdívku „dadsnotdaddies“. Dalšími jsou třeba tátové, kteří si říkají „twodadsspain“. Na jejich Instagramu tak můžete pozorovat společné zážitky, které jako rodina zažívají.

Slavné páry gay otců

Také mezi slavnými najdeme spoustu spokojených rodin, kde figurují dva tátové. Nedávno Česko navštívil třeba zpěvák Ricky Martin, který se svým manželem Jwanem Yosefem vychovává dva kluky Mattea a Valentina získané díky náhradnímu mateřství. Dalším takovým párem je třeba zpěvák Elton John a David Furnish, kteří spolu vychovávají syny Zacharyho a Elijaha.

11. 12. 2018Mariah Carey zpívá Japoncům o svém vánočním přání i v červenci. Žebříček vánočních hitů ukazuje, které svým interpretům „sypou“ nejvíce peněz

Inu, doba pokročila a svět jde dál. Stejnopohlavní páry ve společnosti byly a budou, budou se také stávat rodiči. Argument, že gayové vychovají gaye, je samozřejmě nesmysl, sexuální orientace je podmíněna geneticky. To si ovšem stále mnozí neuvědomují či to odmítají připustit. 

Zdroj: Instagram, Facebook, YouTube
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop