Sbírat známky je nuda, říkají si asi někteří sběratelé. Podívejte se na ty nejbláznivější sbírky, které lidé shromáždili!

11. 10. 2018 17:00 Co se děje
Sbírat známky je nuda, říkají si asi někteří sběratelé. Podívejte se na ty nejbláznivější sbírky, které lidé shromáždili!

Už od dob lovců a sběračů míváme potřebu hromadit nejrůznější věci. Někdo sbírá známky, další hrníčky, jiný třeba pivní podtácky. Ale jak už to ve světě bývá, někteří sběratelé sbírají ty nejzvláštnější a nejbizarnější předměty.

19. 11. 2018Nikdo není dokonalý! Tihle ikoničtí géniové a revolucionáři měli také své kostlivce ve skříni

Leckdo třeba sbírá autogramy. Umělec Paul Schmelzer ale žádá známé osobnosti o to, aby napsaly jeho jméno. Stejně tak je poměrně běžné, že nadšenci sbírají osobní předměty slavných. John Reznikoff má ovšem doma sbírku vlasů celebrit a velikánů dějin, ve sbírce mu nechybí třeba ani pramínek vlasů Ludwiga van Beethovena. Další lidé se zbláznili do hraček, věcí denní potřeby, ale třeba i do sexuálních pomůcek.

Na ty nejbizarnější se můžete podívat v galerii ze serverů Odee a Atchuup.

Zdroj: Atchuup, Odee, Pinterest
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop