Chcete vypadat pořád mladě? Tohle jsou chyby, kterých se při péči o svou pleť musíte vyvarovat

11. 10. 2018 16:00 Co se děje
Chcete vypadat pořád mladě? Tohle jsou chyby, kterých se při péči o svou pleť musíte vyvarovat

Pokud o svou pleť nebudete pečovat správně, za pár let vám na to odpoví po svém. Nespoléhejte na různé plastické operace, ale zkuste spíše řešit to, jak se o svou pleť starat přirozeně, aby byla zdravější a vypadala mladistvěji.

Simon Duffy je odborník a spoluzakladatel jedné z největších společností pro výrobu přípravků pro péči o pleť – Bulldog. V následujících řádcích pak představuje několik zásadních kroků, ve kterých většinou muži dělají v rámci péče o svou pleť chyby.

11. 12. 2018Přišel čas vybírat místo k relaxaci i příjemnému bydlení – MOLO Lipno Resort zahajuje prodeje

Nečistíte a dostatečně nezvlhčujete

Čištění a zvlhčování je v rámci péče o pleť zásadní. Měli byste jej praktikovat minimálně každé ráno i večer a nemusí vám to zabrat více než minutu. Důležité je to zvlášť pro lidi, kteří žijí a pracují ve městě. Znečištění ovzduší je tam poměrně větší, a to má také dopad na pleť a na to, jak rychle stárne.

Neměníte žiletky dostatečně často

Muži se neholí tak často jako ženy, ale naopak mají tendenci si déle uchovávat jednu žiletku. To je samozřejmě chyba, neměli byste ani spoléhat na nejlevnější žiletky a holící strojky, do kvalitních výrobků se vyplatí trochu více investovat. Pokud nebudete žiletky měnit dostatečně často, časem se otupí a holení je o to více nepříjemnější a zároveň pak není šetrné k vaší pokožce.

Neumýváte si vousy

Pokud si necháte narůst vousy, musíte o ně pečovat a udržovat je čisté. Uvědomte si, že s vašimi vousy neustále přichází do styku také vaše ruce. Za celý den se dotýkáme nejrůznějších věcí a mnoho z nás si ruce po tom, co třeba vystoupí z autobusu, neumývá. Vyzkoušejte tedy nějaký ze speciálních šamponů na vousy.

Neupravujete vaše vousy

Čištění vousů je sice skvělým základem, ale ještě lépe uděláte, když se budete věnovat také jejich střihu a stylingu. Často mnoho péče věnujeme vlasům, ale na vousy zapomínáme. Kupte si kvalitní holicí strojek, se kterým bude možné vytvořit opravdu čisté linie. 

30. 11. 2018Vybavte si kuchyň unikátními retro spotřebiči Russell Hobbs

Tvář umýváte sprchovým gelem

Jednou z největších a nejčastějších chyb je umývání tváře stejným sprchovým gelem, který pak používáte na celé tělo. Sprchové gely většinou obsahují základní ingredienci, tzv. SLS (laurylsulfát sodný), což je tzv. pěnidlo. Tato pěna je pak často zaměněna za pocit, že vás skutečně očistí, ale je to spíše opravdu jen pocit než realita. Měli byste si tak koupit speciální přípravek na mytí tváře a sprchový gel použít na zbytek těla.

Na pupínky a akné používáte pastu

Neexistuje žádný důvod, proč byste na pupínky měli používat pastu. Sáhněte raději po výrobcích s obsahem tzv. AHA (alfa hydroxid acid), které vám pomůžou daleko víc a jsou na tyto problémy s pupínky a akné přímo určeny.

Zdroj: Simon Duffy
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop