6 zapovězených jídel, která jíme, ale moc se tím nechlubíme

11. 10. 2018 12:00 Co se děje
6 zapovězených jídel, která jíme, ale moc se tím nechlubíme

V posledních letech se jídlo a jeho kvalita staly velkým tématem, v každém větším městě vznikly nové podniky se svěžím přístupem ke gastronomii a jídlo a vaření jsou najednou tak oblíbené, že po celém světě, Česko nevyjímaje, na toto téma vzniklo i nespočet reality show. Avšak i ten největší milovník dobrého jídla si občas zahřeší a s chutí slupne něco, čím vlastně pohrdá. Zde je 6 jídel, která všichni jíme, ale moc o tom nemluvíme. 

Smažený sýr

Málokdo to přizná, a přesto jej jíme všichni! Řeč je o smaženém sýru, o kterém se často mluví jako o našem národním pokrmu. A opravdu, na žádném jiném místě této planety si smažený eidam ve strouhance nezískal takovou oblibu jako právě v Česku, najdeme jej na menu snad všech tradičních hospod, stejně tak nám jej často připraví i v asijských bistrech. Tato kalorická bomba se po rozříznutí nádherně táhne a nejoblíbenější varianta je samozřejmě ta s hranolky a kečupem či tatarkou!

14. 11. 2018Užijte si kouzlo Vánoc každý den!

Kuřecí plátek s broskví

Kuřecí plátek s broskví z konzervy, ideálně i s plátkem třicetiprocentního eidamu, do konceptu poctivých potravin příliš nezapadá. A tak i tato tradiční dobrota nejen že vymizela z jídelních lístků, ale dokonce se stala symbolem buranství a všeho špatného v české gastronomii. Ale i přesto, že se na toto jídlo dnes mnozí dívají skrz prsty, každý masožravec jej za svůj život jistě alespoň jednou s chutí snědl! 

Knedlíky s vajíčkem

Tradiční nadýchaný český knedlík, ten známe úplně všichni. Hlavní surovinou je ale pšeničná mouka, na kterou máme v posledních letech trochu pokřivený pohled kvůli všem těm tvrzením, že lepek není pro naše tělo dobrý. Na kostičky nakrájený knedlík, osmažený na cibulce s míchanými vajíčky, je však tradiční jídlo, které nic nestojí, je rychle hotové, a i když to málokdo přizná, chutná snad všem. Samozřejmě s pořádnou dávkou kečupu!

14. 11. 2018FOTO: Mrazivé záběry z dětských táborů, kde se učí vraždit. „Zabíjejte homosexuály, nejsou to lidé,“ zní jedna z pouček

McDonald‘s

Je tak snadné tomuto fastfoodu podlehnout, protože alespoň co se Prahy týče, najdeme ho téměř na každém rohu! I přesto, že první burger z McDonaldu většinou nikomu příliš nechutná, časem si člověk uvědomí, že na těch chutích prostě něco je! Co na tom, že si po spořádání celého menu máme nutkání jít si na chvíli lehnout a navíc jsme za dvě hodiny zase hladoví. Prostě se dobře nadlábnete za 120 Kč a to za to přece stojí!

Párky

Když se do něj zakousneme, ozve se charakteristické křupnutí. Co je to vlastně pod tou slupkou namleté raději ani nechceme vědět. I přesto jen těžko najdete člověka, který by si párek nikdy nedal. Pokud chceme mít jistotu, že fakt jíme nějaké to maso, vyplatí se vybírat si z párků vídeňských, debrecínských, lahůdkových, spišských nebo jemných, které podléhají přísnějším předpisům než ty ostatní čertíci, klausovky atd.

Pizza Hawai

Tolik povyku kolem šunkové pizzy s ananasem! Hodně lidí by si už jen z úcty k tradičnímu italskému pokrmu tuto verzi s kompotovaným ananasem stydělo objednat. Přitom spojení sladkého se slaným mají lidi rádi, jak dokazuje i průzkum Dámejídlo.cz, díky kterému víme, že se jedná dokonce o třetí nejoblíbenější pizzu u nás!

Zdroj: shutterstock, srecepty.cz, dolcevita.blog.cz
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop