Beyoncé a Jay-Z během svého turné rozdali miliony korun chudým studentům

10. 10. 2018 16:00 Co se děje
Beyoncé a Jay-Z během svého turné rozdali miliony korun chudým studentům

Společná tour zpěvačky Beyoncé a jejího muže a rappera Jay-Z (ON THE RUN II) před pár dny skončila. Nejenže dvojice připravila spoustě fanoušků v Evropě a Severní Americe skvělé zážitky, ale rozdala také několik milionů výjimečným studentům středních škol, a to v rámci vlastního stipendijního programu Carter‘s.

V součtu tak Beyoncé a Jay-Z rozdali cca 1,1 milionu dolarů (cca. 24,7 milionů Kč) jedenácti nadaným studentům (každý získal 100 tisíc dolarů). Do stipendijního programu Carter’s byli výjimeční studenti zařazeni přímo během jednotlivých koncertů OTR II v Atlantě, Orlandu, Miami, Arlingtonu, New Orleans, Houstonu, Phoenixu, Los Angeles, San Diegu, Santa Clara a Seattlu.

17. 11. 2018Vydělejte na vánočním úklidu! Možná i vy máte doma schované poklady

Výsledná částka má těmto studentům pomoci k pohodovému studiu na vysoké škole. Cena za studium na veřejné čtyřleté vysoké škole se v USA průměrně pohybuje okolo 750 000 Kč, což je výsledná částka za školné, poplatky, ubytování a stravování. Není to tedy levná záležitost a právě poskytnuté stipendium ve výši 100 tisíc dolarů stačí pokrýt i náklady na studium na soukromých vysokých školách, které jsou finančně ještě náročnější.

22. 11. 2018Existuje toxická feminita? Na tom, co je jejím obsahem, se neshodnou ani feministky

Stipendijní program Beyoncé a Jay-Z se zaměřoval hlavně na studenty, kteří mají excelentní studijní výsledky, ale nemají dostatečné prostředky pro studium na vysokých školách. Vybraní studenti pak byli pozváni na koncert ve městě v blízkosti jejich bydliště a přímo během koncertu bylo vyhlášeno jejich jméno a předán šek. V zákulisí se pak s oběma hvězdami mohli i osobně potkat. Není tedy divu, že se často jednalo o velmi emoční situace plné slz štěstí. Podívejte se na video z jednotlivých předání:

Není to první stipendijní program, který tato dvojice představila. Pro Beyoncé to byl už třetí podobný počin za poslední dva roky. V dubnu, během festivalu Coachella, kdy všichni netrpělivě čekali na její návrat k živým vystoupením, se rozhodla věnovat stipendium ve výši 25 tisíc dolarů čtyřem různým studentům. Ale i během svého posledního sólového turné s názvem Formation rozdala několik stipendií v rámci programu Formation Scholars.

Zdroj: YouTube, Beyoncé
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop