Hvězdou hudebního dramatu s Lady Gaga a Bradleym Cooperem je hercův pes. Již má na kontě první ocenění, získá i Oscara?

11. 10. 2018 08:00 Co se děje
Hvězdou hudebního dramatu s Lady Gaga a Bradleym Cooperem je hercův pes. Již má na kontě první ocenění, získá i Oscara?

Zatímco fanoušci ikonické zpěvačky Lady Gaga míří do kina, aby si ve snímku Zrodila se hvězda vychutnali krom jejích pěveckých kvalit i její hereckou polohu, obdivovatelky (a obdivovatelé) Bradlyeho Coopera zase žasnou nad tím, jaký je multitalent. Cooper je totiž podepsán nejen pod režií, ale je autorem některých písní a ve filmu ztvárňuje také hlavní roli. A sám (velmi dobře) zpívá. Bez ohledu na některé recenze snímku, které např. Lady Gaga vytýkají právě nedostatek herectví a Cooperovi zase začátečnické režisérské chyby, jedna věc je jistá. Zrodila se hvězda – má čtyři nohy, huňatý kožich a jmenuje se Charlie. Cooperův pes…

29. 11. 2018Provoňte váš byt a regenerujte tělo i mysl – objevte kouzlo aromaterapie s vonnými směsmi Vuudh

Hudební drama Zrodila se hvězda je již několikátým remakem základního námětu – hudebník na konci kariéry Jackson Maine (Cooper) objeví talentovanou dívku Ally (Gaga), do které se zamiluje a začne pracovat na jejím vstupu do světa showbyznysu. Pes, kterého si ve filmu společně ústřední dvojice pořídí, je přitom důležitou součástí děje. Jak ostatně ve snímku Cooperova postava, Jack Maine, sděluje na tiskové konferenci, je v podstatě „zvířecím dítětem“ páru. A pes se před kamerami rozhodně činí – v momentě, kdy jeho pán na plátnech kin umírá, odvádí chlupáč excelentní výkon. K tomu možná přispívá i fakt, že se jedná o skutečného mazlíčka Bradleyho Coopera, nikoliv o psa-herce.

Netrvalo samozřejmě dlouho a z Cooperova psa se stala hvězda sociálních sítí. „Viděl jsem Zrodila se hvězda tento týden už třikrát, prostě miluju toho psa,“ píše na Twitteru Josh. „Viděla jsem Zrodila se hvězda a nemůžu přestat myslet na psa Bradleyho Coopera,“ konstatuje Lynn. A zatímco někteří jsou Charliem pouze okouzleni, jiní rovnou vyzývají, aby získal Oscara za nejlepší výkon ve vedlejší roli. „Přísahám, že pokud pes Bradleyho Coopera nevyhraje v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli, končím s filmovou školou,“ píše další z uživatelů Twitteru.

Zareagovat již stihla i organizace na ochranu zvířat PETA, která vydala vyjádření, že Cooperův pes si ocenění rozhodně zaslouží (ovšem ne úplně za svůj herecký výkon). Minulý týden tak zástupci organizace symbolicky udělili inaugurační cenu Charlieho pánovi, Bradley Cooperovi, za to, že ve filmu hraje s vlastním psem a nevyužívá žádné cvičené zvíře z Hollywoodských studií. „Pes Bradleyho Coopera je šťastný, rozkošný a zjevně milovaný mazlíček, který na sebe strhne pozornost a získá si srdce diváků, a to proto, že je jasné, že svého pána miluje i ve skutečnosti,“ shrnula viceprezidenta PETA Lisa Lange. 

19. 11. 2018Nikdo není dokonalý! Tihle ikoničtí géniové a revolucionáři měli také své kostlivce ve skříni

Bez ohledu na to, že na Oscara to bohužel nevidíme, vítězství v pomyslné anketě popularity má již Charlie jednoznačně v kapse (kožichu).

Zdroj: cnn.com, cosmopolitan.com,buzzfeed.com, Warner Bros, Instagram
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop