Jaké webové stránky Češi nejčastěji navštěvují? Přinášíme přehled těch 50 nejoblíbenějších

9. 10. 2018 18:00 Co se děje
Jaké webové stránky Češi nejčastěji navštěvují? Přinášíme přehled těch 50 nejoblíbenějších

Dle údajů Českého statistického úřadu má již více než 77 procent českých domácností přístup k internetu a toto číslo stále stoupá. Za posledních deset let se tento údaj více než zdvojnásobil.

V posledních letech také hodně stoupá obliba zobrazování obsahu internetu na mobilních zařízeních, a proto se mnohé weby musely tomuto trendu graficky, ale také svým rozhraním přizpůsobit.

19. 11. 2018Judd Law kritizuje svou roli Albuse Brumbála v novém pokračování Fantastických zvířat: „Děti potřebují gay hrdiny,“ tvrdí

Česko je taktéž velmi specifické v tom, že se zde stále a dlouhodobě drží konkurent jinak celosvětového vyhledávače Google. Češi totiž stále používají oblíbený vyhledávač Seznam.cz, stejně jeho mailového klienta, stále se rozvíjející Mapy.cz a další služby, které Seznam poskytuje. Něco podobného jinde ve světě nemá obdoby.

Dle dat serveru SimilarWeb jsme sestavili žebříček aktuálně nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších webů českými internetovými uživateli. Jejich podíl pak vyjadřujeme v procentech.

Ne prvním místě se nachází právě internetový gigant Google (spojili jsme návštěvu domén google.cz a google.com) ale hned za ním je již zmiňovaný Seznam. Na prvních příčkách však nechybí ani Facebook, Youtube, iDnes.cz, Novinky.cz, Super.cz, Wikipedie, Sport.cz a Centrum.cz.

28. 11. 2018Maďarský festival Sziget ohlásil první účinkující pro nadcházející ročník. Těšit se můžete třeba na Foo Fighters či Florence & The Machine

Hodně vysoko se pravidelně umisťují také weby s obsahem pro dospělé a stejně tomu tak je i ve světě. Vzorem může být třeba PornHub, který se v Česku drží na nějakém 17. místě a předběhl třeba i csfd.cz, uloz.to a další oblíbené české servery. Ve světě se pak PornHub nachází už na 12. místě.

Podívejte se na přehled nejnavštěvovanějších webů v ČR dle serveru SimilarWeb (září 2018):

 

Zdroj: SimilarWeb
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop