Jaké webové stránky Češi nejčastěji navštěvují? Přinášíme přehled těch 50 nejoblíbenějších

9. 10. 2018 18:00 Co se děje
Jaké webové stránky Češi nejčastěji navštěvují? Přinášíme přehled těch 50 nejoblíbenějších

Dle údajů Českého statistického úřadu má již více než 77 procent českých domácností přístup k internetu a toto číslo stále stoupá. Za posledních deset let se tento údaj více než zdvojnásobil.

V posledních letech také hodně stoupá obliba zobrazování obsahu internetu na mobilních zařízeních, a proto se mnohé weby musely tomuto trendu graficky, ale také svým rozhraním přizpůsobit.

15. 10. 2018Podívejte se na ty nejpodivnější nálezy, které se kdy lidem podařilo objevit

Česko je taktéž velmi specifické v tom, že se zde stále a dlouhodobě drží konkurent jinak celosvětového vyhledávače Google. Češi totiž stále používají oblíbený vyhledávač Seznam.cz, stejně jeho mailového klienta, stále se rozvíjející Mapy.cz a další služby, které Seznam poskytuje. Něco podobného jinde ve světě nemá obdoby.

Dle dat serveru SimilarWeb jsme sestavili žebříček aktuálně nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších webů českými internetovými uživateli. Jejich podíl pak vyjadřujeme v procentech.

Ne prvním místě se nachází právě internetový gigant Google (spojili jsme návštěvu domén google.cz a google.com) ale hned za ním je již zmiňovaný Seznam. Na prvních příčkách však nechybí ani Facebook, Youtube, iDnes.cz, Novinky.cz, Super.cz, Wikipedie, Sport.cz a Centrum.cz.

15. 10. 2018ROZHOVOR: Na vztah mužů k make-upu se ptáme Pavla Kortana, vizážisty českých hvězd!

Hodně vysoko se pravidelně umisťují také weby s obsahem pro dospělé a stejně tomu tak je i ve světě. Vzorem může být třeba PornHub, který se v Česku drží na nějakém 17. místě a předběhl třeba i csfd.cz, uloz.to a další oblíbené české servery. Ve světě se pak PornHub nachází už na 12. místě.

Podívejte se na přehled nejnavštěvovanějších webů v ČR dle serveru SimilarWeb (září 2018):

 

Zdroj: SimilarWeb
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop