Čím se původně živil Karel Gott, Vlastimil Brodský nebo Petr Nárožný? A jak začínal třeba Brad Pitt či Kanye West? Podívejte se na odrazové můstky slavných

9. 10. 2018 14:00 Co se děje
Čím se původně živil Karel Gott, Vlastimil Brodský nebo Petr Nárožný? A jak začínal třeba Brad Pitt či Kanye West? Podívejte se na odrazové můstky slavných

Když tak člověk sleduje filmy, nebo si pročítá bulvární rubriku, má občas pocit, že slavní byli slavnými odjakživa. Jenomže nikdo se nestane hercem či zpěvákem už v kolébce a ne každý konzervatorista prorazí do světa. Většina slavných začínala jako každý běžný smrtelník, povolání některých byla navíc docela bizarní...

6. 12. 20185 látek, na kterých si naše tělo buduje největší závislost

„A budete to chtít s hranolky?“ Na tuhle otázku se vás neptal jen student filozofické fakulty z omšelého vtipu, ale i herečka Rachel McAdams a zpěvačka Jennifer Hudson. Obě dvě pracovaly za okýnkem fast-foodů, Rachel pro McDonald´s, Jennifer pro Burger King. Herečka Amy Adams zase pracovala jako servírka v restauraci franšízy Hooters, známé zejména přiléhavými oblečky, které zde nosí dámská obsluha.

Manuální práci pro řetězce se nevyhýbali ani pánové. Brad Pitt v začátcích kariéry pracoval jako „vítač a naháněč“ pro řetězec s rychlým občerstvením El Polo Loco, přičemž byl převlečený za kuře. Rapper Kanye West zase svou kariéru začal v obchodu s oblečením GAP, kde pracoval jako skladník a také jako pracovník zákaznické podpory.  Hollywood také zná minimálně dva slavné bývalé tesaře. Těmi jsou Matt LeBlanc a Harrison Ford. Mimochodem, Sean Connery, představitel Jamese Bonda nebo Indiana Jonese staršího, také dříve pracoval se dřevem. Jeho původním povoláním bylo leštění rakví.

I mnoho dalších celebrit mělo netradiční povolání. Stejně jako zmiňovaný Sean Connery pracovali i další slavní herci v márnici. Jak Whoopi Goldberg, tak Danny DeVito působili jako aranžéři mrtvol, slavná černošská herečka se také starala o make-up nebožtíků. Jiné netradiční povolání měl další filmový James Bond, Pierce Brosnan. Ten původně nebyl hercem, ale cirkusovým umělcem, konkrétně polykačem ohně. Svoje umění ještě před deseti lety předváděl ve slavné loutkové show The Muppets.

5. 12. 2018Máte rádi svoji práci a chcete si ji udržet? Tyhle tři tipy vám zaručí skvělou kariéru!

Ale ani známí čeští herci a zpěváci nezačali všichni jako konzervatoristé. Dobře známý je příběh o tom, jak se v jedné kanceláři architektů-projektantů ve Sdružení výkrmen sešli herec Petr Nárožný a zpěvák Pavel Bobek. Legendární Vlastimil Brodský zase původně nechtěl být hercem, i když ho divadelní prkna lákala. Do souboru E. F. Buriana přišel jako tanečník a lektor stepování, teprve až na přímluvu slavného divadelníka se rozhodl pro hereckou kariéru. Ale své zastoupení mezi nejslavnějšími mají i manuální pracovníci. Asi každý slyšel o jistém elektrikáři s iniciálami KG, který pravidelně vyhrává zlaté Slavíky, jeho kolegyně z ženské kategorie zase začínala jako švadlena.

Zdroj: Buzzfeed, Huffpost, Blesk, Capitalxtra, Facebook, Youtube
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop