Země, ve kterých si za peníze můžete koupit občanství. Na kolik vás to vyjde?

3. 10. 2018 16:00 Co se děje
Země, ve kterých si za peníze můžete koupit občanství. Na kolik vás to vyjde?

Superbohatí lidé si za své peníze nekupují již jen drahá auta, jachty a domy. Mnoho z nich vlastní také jiná občanství. Není to však jen o tom, že disponují dalším pasem, ale může jim to pomoct také od jejich daňového zatížení.

Není to ale úplně tak jednoduché. Často nejde jen o to, že bohatí lidé zaplatí nějaký poplatek. Většinou se se získáním občanství pojí také investice do dané země, nemovitostí, dary do veřejného rozpočtu a případně i další povinnosti.

26. 11. 2018Chcete být při práci produktivnější? Zkuste si k ní vybrat správnou hudbu!

Svatá Lucie (2 230 000 Kč)

Občanství tohoto karibského ostrova můžete získat, když darujete alespoň 100 tisíc dolarů tamnímu Národnímu hospodářskému fondu. Jsou však i další cesty, můžete třeba investovat 300 tisíc dolarů do tamních nemovitostí.

Dominika (2 230 000 Kč)

Stejnou částku - sto tisíc dolarů - budete potřebovat také u dalšího ostrovního státu, který leží v Karibiku. Opět se jedná o 100 tisíc dolarů, které darujete do Národního fondu, což samozřejmě platí pouze pro jednotlivce. Pokud byste chtěli občanství pro čtyřčlennou rodinu, připravte si 200 tisíc dolarů (takže akce 2+2). Země je atraktivní hlavně díky tomu, že má bezvízový přístup do více než 110 dalších států.

Moldavsko (3 800 000 Kč)

V Moldavsku je systém jednodušší, ale kromě investice do veřejného investičního fondu ve výši 100 tisíc eur je ještě nutné zaplatit poplatky za poskytovatele služeb (agenty) 35 000 eur, poplatky státu 5 000 eur a k tomu ještě další poplatky ve výši 6 300 eur.

Kambodža (5 470 000 Kč)

Kambodža umožňuje „zakoupení“ občanství již od roku 1996. Můžete buď investovat do zdejší ekonomiky částkou v hodnotě 295 tisíc dolarů, případně darovat 245 tisíc dolarů tamním úřadům k narovnání kambodžské ekonomiky. Žadatelé musí znát rovněž informace o historii a musí do Kambodži vycestovat, aby dokázali, zda se umí dobře chovat, získali bezpečnostní prověrku, absolvovali zdravotní prohlídku a podepsali přísahu, která se k občanství pojí.

26. 11. 2018Skrytá poselství v nejslavnějších malbách světa

Řecko (6 470 000 Kč)

Pokud se chcete stát pravým Řekem, musíte investovat minimálně necelých 6,5 milionu Kč do místních nemovitostí, hned potom si můžete zatančit sirtaki.

USA (11 160 000 Kč)

Tzv. vízum EB-5 (investiční vízum) vás opravňuje k pobytu (tzv. zelená karta) a může vést až k získání amerického pasu. Dva roky po udělení tohoto víza jsou pak investoři a jejich rodiny oprávněni k trvalému pobytu. Můžete tak třeba investovat 500 tisíc dolarů do venkovských oblastí či oblastí s vysokou nezaměstnaností, a to do nějakého podniku s cílem vytvořit až 10 pracovních míst na plný úvazek. Tak co vy na to?

Austrálie (24 100 000 Kč)

Občanství si můžete „koupit“ také u protinožců. Budete však potřebovat čisté jmění cca 38 milionů Kč, které musíte prokázat již dva roky před samotnou žádostí a musíte taktéž investovat oněch 24 milionů Kč do nějakého projektu či podniku, který prospívá australskému hospodářství.

Existují samozřejmě i další možnosti. Například kyperské občanství vás vyjde na cca 50 milionů Kč, příslušnost k Novému Zélandu pak na necelých 60 milionů Kč. Britské občanství se může vyšplhat až na 75 milionů Kč. Tak pro které se rozhodnete vy?

Zdroj: Business Insider, Wiki, Pixabay
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop