5 žen, které stály po boku nejhorších tyranů světa

26. 9. 2018 12:00 Co se děje
5 žen, které stály po boku nejhorších tyranů světa

Za každým úspěšným mužem stojí silná žena, říkává se. Jak to tak vypadá, platí to i pro diktátory a teroristy, kteří svými činy zapříčinili smrt tisíců lidí. Bůhví, zda by i bez neutuchající podpory svých věrných ženušek byli v realizaci zvěrstev takto "úspěšní".

Manželka Adolfa Hitlera

Eva Braunová

Když sedmnáctiletá Eva Braunová poprvé Hitlera potkala, neodolala jeho šarmu i přesto, že byl o celých 23 let starší. Kdy přesně jejich vztah začal, se neví, ale oficiálně trval nějakých šestnáct let. Braunová se během této doby pokusila dvakrát o sebevraždu. Ne snad proto, že by to po vůdcově boku už nezvládala, právě naopak – chtěla si tím získat jeho pozornost, což se jí povedlo. Hitler se s Braunovou však nerad ukazoval na veřejnosti, měl totiž pocit, že tím ničí svou image tvrdého hocha. Zemřeli společně ve svém bunkru v Berlíně. Když do něj vtrhli protivníci, spáchali oba sebevraždu. Braunová se otrávila kyanidem, Hitler se zastřelil.

30. 11. 2018Vynálezy slavných osobností: Víte, na co drží patent Prince nebo Abraham Lincoln?

Manželka Saddáma Husajna

Sajida Talfah

Sajida Talhaf byla nejen manželkou iráckého diktátora Saddáma Husejna, byla i jeho biologickou sestřenicí! I když šlo o domluvený sňatek, Sajifa byla po mnoho let jedinou Husajnovou ženou. Ale krize středního věku se nevyhýbá ani diktátorům, a tak se stalo, že Husajn dostal chuť na mladší a podruhé se oženil – čímž rozezlil nejen Sajidu, ale především svého syna Udaye. Celá situace se vyhrotila o dva roky později, kdy Uday zabil otcova bodyguarda. Věřil totiž, že to právě on jeho otce s druhou manželkou seznámil. Po Husajnově popravě v roce 2006 Sajida opustila zemi a dosud je nezvěstná.


Manželka Kim Jong-ila

Ko Young Hee

Ko Young Hee byla jednou ze čtyř žen Kim Jong-ila, vůdce Severní Koreje. Byla taky matkou Kim Jong-una, což je  současný vládce země s cool účesem, kterého pravděpodobně znáte z internetových memů. I když se toho o ní moc neví, převládá názor, že měla na manžela nebývalý vliv a ovlivňovala jeho politická rozhodnutí. Zemřela v roce 2004 na rakovinu prsu. 

 

Manželka Muammara Kaddáfiho

Safia Farkash

Safia Farkash byla dlouholetou manželkou extrémistického libyjského vůdce. A podle výrazu na fotce lze odhadovat, že to s manželem neměla úplně jednoduché. Byla matkou šesti z jeho osmi potomků. Kaddáfiho potkala někdy kolem roku 1970, když v nemocnici pracovala jako zdravotní sestra. Pečovala o něj, když se léčil ze zánětu slepého střeva. Byla to láska na první pohled, netrvalo to dlouho a už spolu vstupovali do manželství. Během manželovy vlády se Safia na veřejnosti moc neukazovala a už vůbec se k ničemu nevyjadřovala. Po jeho vražde se ale docela rozpovídala a aktivně se začala zabývat vyšetřováním manželovy smrti.

14. 11. 2018Užijte si kouzlo Vánoc každý den!

Manželka Usámy bin Ládina

Amal al-Sadah

Asi nikoho nepřekvapí, že Usáma neměl jen jednu manželku, Amal al-Sadah byla však jeho nejoblíbenější. I ona svému manželovi vřelé city opětovala a byla mu velmi oddaná. Údajně ji okouzlil svým útokem na newyorská dvojčata, od té doby až do Usámovy smrti stála po jeho boku. Její strýc vzpomíná, kterak Amal Usámovi sladce šeptala, že jej nikdy neopustí a chce být Američany umučena společně s ním. To však nějak nedopadlo a ačkoliv Usáma je dnes již mrtvý, Amal stále žije někde na samotě v Pákistánu.

Zdroj: www.ranker.com
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop