Když se moderna snoubí se starou Anglií. Podívejte se, jak se dá bydlet v Praze

26. 9. 2018 10:00 Co se děje
Když se moderna snoubí se starou Anglií. Podívejte se, jak se dá bydlet v Praze

Vily mají v posledních letech špatnou pověst. Někomu se vybaví „paneláky na ležato“ v satelitech za Prahou, jinému zase obludnosti z konce devadesátých let s kamennými lvíčky u brány a zlatými vodovodními kohoutky. Jenomže bydlet se dá stylově, ve velkém a vkusně, jak ukazuje případ jedné vily v pražských Kyjích.

7. 12. 2018Možná smrkáte špatně! Jestli nechcete skončit s proraženými ušními bubínky, přečtěte si rady odborníků

Když se podíváte na fasádu, ani ten největší architektonický purista nemá co namítnout. Zdánlivě nenápadná vilka je vyzdobená jen dřevěným hrázděním. Vnitřek ovšem ukrývá něco, co byste od jednoduchého exteriéru nečekali. Předchozí majitel nepodlehl puzení postavit si vlastí zámeček na Loiře a vyhnul se okaté okázalosti. O tom svědčí i velikost přilehlého pozemku s rozlehlou zahradou, každý má jistě v paměti skvosty podnikatelského baroka, které málem přetékají přes plot.

Daleko zajímavější je interiér. Kombinace módního minimalismu se staroanglickou tudorovskou elegancí dopadla lépe, než by se dalo čekat. Někoho by asi napadlo jen tak bezhlavě na neomítnuté betonové zdi navěsit lovecké trofeje a vše doplnit možná zarámovanou kýčovitě zestařenou mapou Anglie. To se však nestalo, zde uvnitř najdete nábytek z kvalitního dřeva, veškeré kování je dílem uměleckých kovářů a vkusné dekorace jsou rozmístěné s rozmyslem. Dům, který momentálně nabízí realitní kancelář Luxent, tak rozhodně nepůsobí prázdně a studeně, ale ani jako šlehačkový dort.

Dům je logicky rozvržený na několik zón. V prvním patře naleznete pohodlnou ložnici. Zde je příjemné ticho, místnost je stranou, aby klid majitele vily nerušil křik třeba ze zahrady nebo z bazénu. Další příjemnou klidovou zónou stejného poschodí je terasa s posezením a sauna, klid na práci najdete samozřejmě i v pracovně. Naopak otevřený a netradičně řešený obývací pokoj v druhém patře nabízí dostatek prostoru pro všechny přátele i návštěvy příbuzných.

17. 11. 2018Vydělejte na vánočním úklidu! Možná i vy máte doma schované poklady

Z domu je blízko do centra i do zeleně. Z nedalekého kyjského nádraží jste v centru za několik minut, pokud si chcete zarelaxovat, tak si můžete zajít do přírody třeba s pruty ke  Kyjskému rybníku nebo si zahrát golf v resortu Black Bridge. Takže zapomeňte na úzké uličky satelitů, kde se sotva vyhnou dva Smarty, pohodlné, elegantní a nápadité bydlení najdete i v Praze, jen kousek od centra.

Zdroj: Luxent
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop