Jak na dlouhotrvající a zdravý vztah? Základem je správná komunikace

14. 9. 2018 16:00 Co se děje
Jak na dlouhotrvající a zdravý vztah? Základem je správná komunikace

V Česku se každoročně rozpadne až 45 % manželství, a to nepočítáme vztahy, v nichž lidé spolu žijí volně, aniž by do manželského svazku vstupovali. Jak tedy o vážný vztah pečovat, aby vydržel opravdu co nejdéle? 

Nikdy nepřestaňte o svého partnera či partnerku pečovat

Randíte spolu rok? Tři roky? Šest? Jste spolu v manželství už deset let? Na délce vašeho vztahu vlastně nezáleží. Nejdůležitější však je o něj stále pečovat. Zkuste si vzpomenout, co jste spolu prováděli v prvních dnech a týdnech vašeho vztahu. Čím jste svou partnerku či partnera vždy překvapili.

29. 10. 20188 tajemství komunikace velkých vůdců aneb Jak dosáhnout toho, čeho chcete?

Vnímejte se navzájem, všímejte si, co má ten druhý rád, a udělejte mu/jí radost. Napište krásnou zprávu, že na něho/na ni myslíte, a pokud na takové věci trochu zapomínáte, klidně se nestyďte dát si upomínku do kalendáře (tohle platí také v rámci veškerých výročí, svátků a narozenin).

Myslete na svého partnera či partnerku

Zkuste více dávat než dostávat. Zaměřte se na to, co můžete do vztahu přinést než na to, co si z něj odnesete. Pokud si každý z partnerů dává na první místo své priority a nikdy se nepodřídí nebo neudělá něco pro druhého, opět si budete tak trochu cizí a láska vymizí.

Zkuste prvně tomu druhému porozumět, než odpovíte

Jeden z největších rozporů vždy vzniká, když spolu páry nejsou schopné komunikovat. Samozřejmě, že vždy narazíte na nějakou neshodu, nicméně se opravdu důrazně poslouchejte. Zkuste se vžít do partnerovy situace, když si zrovna vyměňujete názory. Proč to udělal? Proč to naopak neudělal? Co byste udělali na jeho či na jejím místě?

Dejte společně trávenému času největší prioritu

Udělejte si pravidelně chvilku jen pro sebe. Žádné děti, rodina ani jiné věci. Zkuste se jen navzájem zakoukat do očí. Zkuste si zkrátka udělat takové další rande, jako když jste se teprve poznávali. Dělejte to pravidelně, nejméně jednou týdně.

9. 11. 2018Pár faktů jako důkaz, že muži s knírem nejsou žádná béčka

Mluvte spolu alespoň 30 minut každý den

Popovídejte si tváří v tvář, pokud to nejde, tak si alespoň zavolejte. Tímto budete stále posilovat vaše spojení. Odsuňte na chvilku práci a popovídejte si, co jste dnes prožili, jak bylo v práci. Pokud toho máte někdy hodně, zkuste spolu udělat i nějaké domácí práce. Společně pověste prádlo, umyjte nádobí a během toho spolu komunikujte. Lidé mají potřebu být vyslyšeni. Nenechte se však od této komunikace vyrušovat rádiem, televizí či mobilním telefonem. Upřeně poslouchejte toho druhého. Ukažte vašemu partnerovi či partnerce, že vás opravdu zajímá.

Zdroj: Askmen
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop