Rodiče přeměnili jídlo v postavy z pohádek, jejich syn tak konečně začal jíst zdravě

14. 9. 2018 10:00 Co se děje
Rodiče přeměnili jídlo v postavy z pohádek, jejich syn tak konečně začal jíst zdravě

Občas s tím máme problém i my dospělí, o to větší oříšek pak je, jak donutit děti, aby v záplavě všech sladkostí a nezdravých věcí snědly také něco zdravého. Je pravda, že většinu lidí láká (ať už chuťově nebo vizuálně) spíše jídlo, které nemá až tak skvělé výživové hodnoty a složení, jako je tomu u zdravých potravin. Rodiče malého chlapce, který zdravá jídla odmítal jíst, však přišli na skvělý "zlepšovák".

22. 12. 2018Cítíte se osamělí a ztracení uprostřed davu? Může za to i architektura a nedomyšlené městské plánování

Ačkoliv je všeobecně známo, že s jídlem si nehrajeme, účel světí prostředky. A tak rodiče malého Jacoba začali z pokrmů vyráběr různé pohádkové postavy. Tato neobvyklá tvorba se však rozhodně neminula účinkem, Jacob již  zdravá jídla neodmítá a dokonce mu chutnají daleko více. 

Z "jídlové výtvarky" se však postupem času stala opravdu dokonalá umělecká díla, proto se Jacobova maminka rozhodla o své výtvory podělit také na Instagramu.

31. 12. 2018Tajemství šampaňského a skvělých bublinek: čím se liší od sektu a jak si na nový rok připít (správně) stylově?

Kladné reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, kromě toho se však pohádková jídla stala inspirací pro spoustu dalších rodičů, kteří si nevědí rady, jak děti naučit jíst zdravěji. Proto začala Jacobova maminka také k jednotlivým postavičkám zveřejňovat na YouTube videa s návodem, jak je vyrobit. Na jedno takové se můžete podívat níže.

V naší galerii se pak můžete kochat výrobky těchto rodičů a spoustu dalších najdete také na jejich Instagramu, kde si za svou tvorbu vysloužili už necelých 130 tisíc sledujících.

Zdroj: Jacob's Food Diaries
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop