Žít zdravěji neznamená odpírat si – praktické tipy, jak díky chytrým pomocníkům zlepšit životosprávu

„Žít zdravěji“ – to je dnes motto, které nás pronásleduje prakticky na každém kroku. Ovšem variabilita jeho vnímání je značná. Zatímco někdo tráví dny i noci…

Autor: Redakce / Zdroj: Archiv firem / 14. 9. 2018

„Žít zdravěji“ – to je dnes motto, které nás pronásleduje prakticky na každém kroku. Ovšem variabilita jeho vnímání je značná. Zatímco někdo tráví dny i noci ve fitness centru, pro jiného je známkou zdravého životního stylu např. bezmasá strava nebo záliba v BIO potravinách. Jak známo – tisíc lidí, tisíc chutí. Pokud ale v této oblasti sami tápete, vězte, že i bez jakýchkoliv omezení v jídelníčku a jediné kapky potu na triku i vy můžete „žít zdravěji“.

22. 2. 2019Za každým úspěchem stojí alespoň deset neúspěchů, říká podnikatel Patrik Babinec

Kdybychom měli začít domovem, jistě nikoho nepřekvapí, že kromě partnera/ky a příp. domácího mazlíčka sdílí životní prostor také s miliony bakterií a roztočů. Ti si nejraději (ovšem ne výlučně) samozřejmě hoví v posteli. Právě v ní dle rozličných testů najdete až dvě kila roztočů (jejich počet snad ani raději nevědět…) a šupinek kůže, kterou se právě mikroskopičtí tvorově s chutí živí. Řešením, jak se jich efektivně zbavit, je samozřejmě průběžně měnit polštáře a deky, v ideálním případě i matraci. Ovšem ne každý touží po tom co rok investovat do nového vybavení ložnice. A tak může být skutečně efektivním řešením šikovný domácí pomocník, který s bakteriemi a roztoči (nejen) v posteli zatočí raz dva. Např. UVS antibakteriální vysavač Raycop právě díky patentovanému systému čištění a UVC desinfekční lampě vyčistí vaše lůžko tak, jako by právě vyjelo z výrobní linky. Trápily-li vás doposud alergie, právě díky schopnostem Raycopu se jich můžete jednou provždy zbavit.

Na boj s alergiemi však nemusí být Raycop sám. Pokud „ruku“ k dílu přidá také některá z široké nabídky čističek vzduchu, hned se vám bude dýchat veseleji. Dnešní moderní bytové čističky vzduchu nejenže jsou zcela nehlučné a prostorově nenáročné, ale zaručují i několik stupňů filtrace. Z hesla „dýchat, zhluboka dýchat“ se rázem stane vaše mantra.

Další možností, jak nastartovat zdravou životosprávu, je upravit jídelníček. Všichni jistě víme, že jíst ovoce a zeleninu je zdravé, ovšem ne každý zvládne pravidelně zkonzumovat doporučenou denní dávku. Dnes nadmíru populárním řešením této situace je smoothie, tedy hustý nápoj vyrobený z čerstvě rozmixovaného ovoce a zeleniny. A pokud nefandíte smoothie (přeci jen někomu nemusí vyhovovat hustá konzistence a příp. také částečky slupek a zrníček), variantou B je odšťavňovač. Ten navíc zužitkujete i k dalším praktickým věcem – např. výrobě zdravého domácího sirupu (odšťavňovat např. maliny nebo černý bez pomocí plátýnka tak, jako to dělávaly babičky, je dnes poněkud neefektivní).

Zůstaneme-li u nápojů, tak ti, co propadli trendu pití vody za každých okolností, a to navzdory faktu, že se lékaři shodují, že nic jako „pitný režim“ vlastně neexistuje, by pak měli myslet i na kvalitu toho, co pijí. Právě v tomto případě je skvělým vynálezem filtrační konvice na vodu, která nejenže z vody odfiltruje to, co v ní být nemá, ale filtr ji obohatí o cenné minerály a hořčík.

30. 3. 2019FOTO: Proč si pozvat domů odborníka na interiéry? Bytový designer zhmotní vaše sny!

Žít zdravě lze tedy mnoha různými způsoby, a to docela lehce. Pokud si ale říkáte, že posilovnu stejně budete míjet obloukem, na vysávání postele nemáte čas a energii a vše zelené, co nebylo „přefiltrováno“ přes čuníka, vás v jídelníčku nevzrušuje, i pro vás je tu řešení. V prvé řadě můžete vyzkoušet dobroty, které s vaší siluetou nezatočí ani tehdy, pokud si je dopřejete pozdě večer. Pokud se vám nechce běhat po obchodech se zdravou výživou, kde byste podobné zboží jistě také našli, bude stačit sáhnout po některém z výrobků z řady „Fit den“ od Penamu. Třeba Večerní chlebík s ovocem je skvělou volbou pro ty, kdo rádi mlsají, ale zároveň myslí i na boky, které nejsou „jako skříň“. Low carb krekry jsou potom skvělou alternativou k televizi namísto přesmažených slaných lupínků.

Stále jsme vás ke zdravému životnímu stylu nepřesvědčili? Pak si kupte vinotéku. Nejenže v ní vaše vína uchováte v perfektní kvalitě, ale zároveň prokážete službu vašim cévám. Jednoduše řečeno, zdravý životní styl je skutečně pro každého!