Studie ukázala, že 89 procent lidí sdílí stejnou specifickou sexuální fantazii

14. 9. 2018 15:00 Co se děje
Studie ukázala, že 89 procent lidí sdílí stejnou specifickou sexuální fantazii

Častým tématem hospodských debat je to, jakou schopnost by člověk chtěl mít navíc, kdyby si mohl vybrat. Často v diskuzích figurují třeba schopnost létat nebo umění číst myšlenky druhých. V tomto směru bych ovšem byla opatrná, protože už zvládat to, co lidé projevují navenek, je někdy opravdu výzva pro mentální zdraví. A natož ještě vědět, co mají v hlavách. A to jistě platí i o sexuálních představách. Nicméně zdá se, že ve většině případů bychom se v této oblasti Sněhurce a sedmi trpaslíkům přece jen naštěstí vyhnuli. Ukázalo se totiž, že 89 procent z nás zřejmě sdílí stejnou sexuální fantazii.

7. 1. 2019Pro příběhy o transplantaci obličeje nemusíte chodit do zahraničí. Mirka prohrává boj s pojišťovnou o operaci, která by jí zachránila zdraví i tvář

Poznatky vycházejí z rozsáhlé studie, kterou pro svou knihu Řekni mi, co chceš podnikl sociální psycholog Justin Lehmiller. Ten zpovídal více než 4 tisíce lidí a zjistil, že téměř devět z deseti lidí sdílí stejnou specifickou sexuální fantazii. Naštěstí v ní nefigurují motorovka ani plenky, jde o obyčejnou trojku, tedy sex ve třech.

Zajímavé bylo i to, že většina z těch, kteří tuto fantazii uváděli a zároveň byli ve vztahu, uvedla, že taková trojka by zahrnovala i jejich partnera. Takže by svou drahou polovičku z této skupinové akce nevynechali, což je od nich velmi ohleduplné. Nebo jde také o ručku svědomí sahající až do sexuálních fantazií, těžko říci. Některé ostatně také vzrušuje představa, že uvidí svého partnera s někým jiným. Při sexu.

22. 1. 2019Pokračování Sexu ve městě nebude, legendární Carrie Bradshaw se i přesto vrací před kamery

Možná by vás také zajímalo, jaká fantazie se nám provzdychala na druhou příčku. Šlo o BDSM praktiky, kdy dokonce 65 procent lidí přiznalo, že snili o tom, že během sexu zakusí jistou míru bolesti.  A konečně: 59 procent heterosexuálních žen a 26 procent heterosexuálních mužů uvedlo, že fantazírovali o sexu s osobou stejného pohlaví.

Zdroj: Instagram, Twitter
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop