Studie ukázala, že 89 procent lidí sdílí stejnou specifickou sexuální fantazii

Častým tématem hospodských debat je to, jakou schopnost by člověk chtěl mít navíc, kdyby si mohl vybrat. Často tam figurují třeba schopnost létat nebo umění…

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: Instagram, Twitter / 14. 9. 2018

Častým tématem hospodských debat je to, jakou schopnost by člověk chtěl mít navíc, kdyby si mohl vybrat. Často v diskuzích figurují třeba schopnost létat nebo umění číst myšlenky druhých. V tomto směru bych ovšem byla opatrná, protože už zvládat to, co lidé projevují navenek, je někdy opravdu výzva pro mentální zdraví. A natož ještě vědět, co mají v hlavách. A to jistě platí i o sexuálních představách. Nicméně zdá se, že ve většině případů bychom se v této oblasti Sněhurce a sedmi trpaslíkům přece jen naštěstí vyhnuli. Ukázalo se totiž, že 89 procent z nás zřejmě sdílí stejnou sexuální fantazii.

1. 3. 2019ROZHOVOR: Instruktor Les Mills David Pártl o tom, jak našemu organismu dopřát tu nejlepší regeneraci

Poznatky vycházejí z rozsáhlé studie, kterou pro svou knihu Řekni mi, co chceš podnikl sociální psycholog Justin Lehmiller. Ten zpovídal více než 4 tisíce lidí a zjistil, že téměř devět z deseti lidí sdílí stejnou specifickou sexuální fantazii. Naštěstí v ní nefigurují motorovka ani plenky, jde o obyčejnou trojku, tedy sex ve třech.

Zajímavé bylo i to, že většina z těch, kteří tuto fantazii uváděli a zároveň byli ve vztahu, uvedla, že taková trojka by zahrnovala i jejich partnera. Takže by svou drahou polovičku z této skupinové akce nevynechali, což je od nich velmi ohleduplné. Nebo jde také o ručku svědomí sahající až do sexuálních fantazií, těžko říci. Některé ostatně také vzrušuje představa, že uvidí svého partnera s někým jiným. Při sexu.

26. 3. 2019Daňové přiznání – perfektní příležitost pro poznávání světa, procvičení zapomenutých dovedností i zlepšení sexuálního života

Možná by vás také zajímalo, jaká fantazie se nám provzdychala na druhou příčku. Šlo o BDSM praktiky, kdy dokonce 65 procent lidí přiznalo, že snili o tom, že během sexu zakusí jistou míru bolesti.  A konečně: 59 procent heterosexuálních žen a 26 procent heterosexuálních mužů uvedlo, že fantazírovali o sexu s osobou stejného pohlaví.