Poznejte sedm moderních měst, ze kterých by si měla vzít Praha příklad

14. 9. 2018 14:00 Co se děje
Poznejte sedm moderních měst, ze kterých by si měla vzít Praha příklad

Zatímco pražští politici se předhánějí ve fantasmagorických návrzích chytrých laviček, dutých mostů s domy pro učitele a „nové generace“ popelníků zabudovaných do chodníku, ve světě už dávno kvete high-tech, tedy chytrá města, která svým obyvatelům nabízejí to nejlepší z moderních technologií. Tak proč se tu neinspirovat?

27. 10. 2018Džínové trendy: „máminy džíny“ a „tátovy džíny“. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a proč byste si měli pořídit také džíny s leopardem?

Tokio

Podle agentury STEM je japonská metropole městem s nejlepší infrastrukturou a technologicky nejvyspělejší populací. Japonsko - to není jen země automatů na použité kalhotky a bizarních kreslených seriálů, ale hlavně země moderní techniky. Tokio je tak městem s těmi nejlepšími silnicemi a cestami, kde se jezdí v nejmodernějších autech a k tomu zde téměř všechno vyřídíte elektronicky.

Silicon Valley

No dobře, asi byste nečekali, že se v téhle Mekce technologií a start-upů bude jezdit koňskou bryčkou po kočičích hlavách a k tomu si budou obyvatelé míchat fazole v kotlíku nad ohněm... Perfektní infrastruktura a k tomu vysoké platy, tak je tomu v sídle technologických gigantů, jako je Google, Apple, Facebook, či eBay.

Singapur

Pokud budete chtít v jihovýchodní Asii navštívit opravdové high-tech město, zkuste se podívat sem. Perla moderní architektury s mnoha zdařilými mrakodrapy láká IT společnosti, většina z nich má zde své regionální sídlo. Navíc je tu rychlý internet zdarma a kartou zaplatíte skoro i u každého pouličního prodejce.

V Soulu se snoubí staré s novým, tradice s moderními technologiemi

Soul

I když jihokorejská metropole zabírá jen půl procenta plochy země, v rozpočtu se stará o celých 21 % HDP. Může za to místní rozvinutý high-tech průmysl, sídlí zde giganti jako Samsung, LG či Hyundai, ve kterých pracuje většina obyvatel. Ve městě se skvěle bydlí právě kvůli rozvinuté technologické infrastruktuře,většina bytů se pak nachází ve vysokých mrakodrapech.

Taipei

Za technologií se do Asie jezdí i do taiwanské metropole. Podařené plánování budov a rozvinutá infrastruktura v kombinaci s pokročilými technologiemi z tohoto města činí jednu z nejpopulárnějších destinací pro fanoušky high-tech.

New York

Podle citovaného žebříčku agentury STEM je New York šestým technologicky nejpokročilejším městem na celé planetě. „Velké jablko“ nezaostává v žádné kategorii, ať už se jedná o infrastrukturu, technologie nebo možnosti zábavy. Zejména co se týče užívání produktů moderních technologií, chytrých produktů a internetu.

6. 11. 2018Pět věcí, které jste určitě nevěděli o Freddiem Mercurym

San Francisco

Tohle město už dávno není jen metropolí hippies, i když svobodomyslnost mu stále zůstává. Dnes se jedná o sídlo mnoha start-upů s jedním nejrychlejších internetových připojení na světě. Lidé ze San Francisca už dávno nenosí kytky ve vlasech, zato ve svých kapsách mají ty nejpokročilejší technologické hračky.

Zdroj: Traveljee, STEM
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop