Nová česká komedie s Danou Morávkovou a Petrem Batěkem láká (nejen) na zvučná jména. Zařadí se do zlatého fondu české kinematografie?

18. 8. 2018 16:00 Co se děje
Nová česká komedie s Danou Morávkovou a Petrem Batěkem láká (nejen) na zvučná jména. Zařadí se do zlatého fondu české kinematografie?

Česká kinematografie jako by v poslední době stagnovala. Mnozí tak na domácí tvorbu prakticky rezignovali a raději se jí vyhýbají velkým obloukem. Ostatně – navázat na legendární (ba přímo „klasické“ snímky) jako třeba S tebou mě baví svět, může být v dnešní době skutečně těžké. Najít správnou rovnováhu mezi humorem a prvoplánovými nevkusnými žerty, emocemi a patosem, to je pro mnohé české tvůrce skutečně tvrdý oříšek. Režisérka Eva Toulová chce však vody českého filmu mírně rozvířit a doufá, že její – v pořadí již třetí – celovečerní snímek Jak se moří revizoři má skutečně nakročeno k tomu, aby na výše zmiňovanou komedii století v jistém slova smyslu navázal.

4. 11. 2018Pro děti nevhodné: Podívejte se na ty nejšílenější nebezpečné hračky, které kdy byly uvedeny na trh

Podle zveřejněné anotace by nová česká filmová komedie měla být protkána nespočtem komediálních scének. Ty se budou odehrávat na pozadí každodenního života „maloměstské“ rodiny tvořené manželským párem Klárou a Janem Malými (Dana Morávková a Petr Batěk) a jejich dětmi – synem Markem (Ladislav Ondřej) a dcerou Karin (Michaela Tomešová).

Zatímco Marko je nepříliš šikovný kriminálník a obětí jeho prvního zločinu se stane jeho vlastní matka (která je nadšenou sběratelkou slev), otec je dopravním revizorem a od jeho příběhu je také odvozen název filmu. Odvážnější momenty pak budou patřit dceři Karin, která si své mládí užívá skutečně naplno a randění bere tak zodpovědně, že zvládá vztah i s několika muži najednou. „Peprných scén je ve snímku opravdu požehnaně, především u role Karin. Ta si nedokáže vybrat mezi dvěma nápadníky a vydává se na dovolenou s oběma a doufá, že na nic vzájemně nepřijdou,“ doplnila Toulová.

Snímek tedy na jednu stranu sází na zvučná jména (dále se ve snímku objeví např. Anna Kulovaná, Aneta Vignerová či Jaro Smejkal), na stranu druhou na vlastní scénář Evy Toulové. Zda se trefí do vkusu českých diváků, se pak ukáže již brzy.  Do kin snímek zamíří letos na podzim, slavnostní premiéra je naplánována na 18. října 2018.

 

Zdroj: Jak se moří revizoři
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop