Proč byste si neměli objednávat ve fast foodech u samoobslužných kiosků?

Přibrat třeba po kapustě, to je opravdu umění. V podnicích rychlého občerstvení se ale umělec v tomto smyslu stává hned z každého. Fast foody také výrazně v…

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: Flickr, Instagram / 17. 8. 2018

Přibrat třeba po kapustě, to je opravdu umění. V podnicích rychlého občerstvení se ale umělec v tomto smyslu stává z každého. Fast foody také v západním světě výrazně přispívají k problémům s obezitou populace. Ideální je samozřejmě do těchto míst, kde se ve friťácích odehrává taková magie, že by vás při odhalení těchto triků jímala spíš hrůza, vůbec nechodit. A když už, je pak asi lepší objednat si normálně u lidské obsluhy a nikoli v samoobslužném kiosku.

27. 3. 2019ROZHOVOR: Markéta Navrátilová „Dětskými knížkami s LGBT tematikou se snažím dětem ukázat, že existují i rodiny s dvěma matkami nebo dvěma otci“

Důvod je jednoduchý: při objednání u kiosku si toho pořídíte a následně sníte o dost víc. Nejde o nějakou pomlouvačnou kampaň veganů, kterým se přehřály v létě sandály, uvedl to přímo ředitel McDonald’s Steve Easterbrook jako jeden z důvodů, proč slavný řetězec plánuje zavedení tisíců dalších kiosků po celém světě. Hovořil v této souvislosti přímo o růstu tržeb o 5 až 6 % jen v prvním roce.

Studie z roku 2017 také srovnávala chování zákazníků při objednávkách běžně na pokladně a při objednání přes dotykovou obrazovku samoobslužného panelu. Zjistila, že už pouhý fyzický zážitek dotýkání se obrázků potravinových produktů výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že si zákazník „dopřeje“, a tedy se nejen nají, ale rovnou se jaksi přejí pro radost, dá-li se to tak říci.

8. 4. 2019Nejen superhrdinové mohou být homosexuální, gay bude i James Bond. A rozhodně s ním bude zábava

„Když spotřebitel používá zařízení s dotykovým displejem, jen sama novost tohoto způsobu a zábava vyvolaná pouhými pohyby prstů už spolu vytvářejí zážitek a emoce, což se dále pojí s touhou po tom si hédonisticky užít skrze ony produkty,“ uvedli autoři studie. Takže si občas radši dejte tu kapustu, ta je ošklivá jak noc, žádný hédonismus tu nehrozí a bude vám ve výsledku mnohem lépe.