Víte, jaké jsou účinky kokainu na mužskou potenci?

Leckoho tahle droga bohatých láká. Říká se jí „sebevědomí v prášku“ a kdo by si nechtěl užít večer, kdy se aspoň na chvíli z ušlápnutého úředníčka stane lvem…

Leckoho tahle droga bohatých láká. Říká se jí „sebevědomí v prášku“. A kdo by si nechtěl užít večer, kdy se aspoň na chvíli z ušlápnutého úředníčka stane lvem salonu? Jenomže jak to podle průzkumu serveru Vice vypadá, vedlejší účinky kokainu jsou něco, po čem rozhodně netoužíte.

Asi každý, kdo někdy zkusil kokain, bude souhlasit, že tahle droga zvyšuje libido, tedy chuť k sexu. Jenomže kvůli vedlejším účinkům může jeden snadno uváznout v nepříjemném očistci, kdy je chuť na sex obrovská, ale tělo nezvládá. „Pravidelné užívání kokainu může vést k potížím s dosáhnutím a udržením erekce. Muži, kteří pravidelně užívají kokain, také produkují menší množství ejakulátu,“ říká dr. Mandy Tozer z londýnské kliniky reprodukční medicíny CARE.

Někdy ale může nastat opačný problém, priapismus. Jedná se o erekci, která trvá hodiny až dny a je velmi bolestivá. Abyste se jí zbavili, musíte za lékařem. V dlouhodobém hledisku také podle dr. Tozera užívání kokainu snižuje počet spermií v ejakulátu.

Užívání kokainu může způsobit problémy s erekcí

I v případě, že se vám vyhnou potíže s erekcí a vše po šňupnutí funguje, jak má, je tu ještě jedno riziko. „Statistiky ukazují, že muži, kteří užívají kokain při sexu, po požití jejich oblíbeného povzbuzovadla takřka nepoužívají prezervativy, i když se jedná o známost na jednu noc. Takto přispívají k šíření sexuálně přenosných nemocí,“ říká dr. Mary Samplaski z urologické kliniky v Jižní Kalifornii.

Potenciálních nežádoucích vedlejších účinků je ještě více. Klinické studie momentálně zkoumají možnost, že kokain může u mužů snižovat hladinu testosteronu. „Výzkum provedený na laboratorních krysách také ukázal, že spermie může přenést kokain do vajíčka a poškodit tak vývoj plodu,“ upozorňuje dr. Samplaski. Od krys je sice k člověku daleko, ale i tak zůstává jasné varování.

Dvanáct Čechů se utká o místo ve finále nejprestižnější barmanské soutěže světa. Finalista získá cenu, která zmizí!24. 5. 2022

Takže to vypadá, že pokud se chcete stát sexuálním bohem, lepší je vydat se cestou tréninku a zkoušení nových věcí. Na kuráž si pak radši dejte skleničku, ale ani s alkoholem to nepřehánějte. Asi každý dobře zná stav, kdy nebyl pro opilost schopný dosáhnout erekce či ejakulace.

Zdroj: Vice