Podívejte se na ty nejhorší mýty o zdravé stravě. Některá „zdravá jídla“ jsou horší než fast food!

Leckomu už asi lezou na nervy názory samozvaných „odborníků na výživu“ o tom, že cukr je jed, bílé pečivo čiré zlo, jakýkoliv jiný tuk, než ten z kokosu vám…

Leckomu už asi lezou na nervy názory samozvaných „odborníků na výživu“ o tom, že cukr je jed, bílé pečivo čiré zlo, že jakýkoliv jiný tuk než ten z kokosu vám prožere díru do střev a že ze všeho nejlepší jsou „superpotraviny“, o kterých jste donedávna neslyšeli a doteď máte problém jejich název vyslovit. Kdepak, tak jednoduché to nebude.

Výrobci takzvaných „zdravých“ potravin mají skvěle zvládnutý marketing. Pak se snadno stává, že se jeden láduje zaručeně zdravými saláty a oříšky a zjišťuje, že vůbec nehubne, spíš naopak. Tohle štve i uživatele Instagramu Graema Tomlinsona, který si říká TheFitnessChef_. Rozhodl se proto zveřejnit galerii, která odhaluje ty nejhloupější a nejrozšířenější mýty o zdravé stravě.

Není všechno zdravé, co se tak tváří, a naopak někdy i ten pověstný BigMac z Mekáče může být zdravějším jídlem než něco „100 % raw, vegan, bio“. To ale neznamená, že byste se měli ládovat jídlem z provozoven rychlého občerstvení. Dávka dělá jed a jak Graeme podotýká, lepší je jíst to, co vám chutná, v rozumných dávkách, než se něčím ládovat jen proto, že by to mělo být zdravé.

Zdroj: Instagram, 9Gag