Nosíte slipy? Měli byste přestat. Znehodnocuje to totiž vaše spermie a snižuje plodnost

10. 8. 2018 17:00 Co se děje
Nosíte slipy? Měli byste přestat. Znehodnocuje to totiž vaše spermie a snižuje plodnost

Boxerky, nebo slipy? Každému vyhovuje něco jiného, nicméně z pohledu zdraví jsou jistě lepší boxerky, alespoň co se spermií týče, budete jich totiž mít více a kvalitnější.

Nový výzkum dorazil přímo z Harvardu a bylo zjištěno, že muži, kteří nosí boxerky, mají tendenci mít vyšší počet spermií, které jsou zároveň i daleko kvalitnější než spermie těch mužů, kteří nosí slipy.

3. 12. 2018Jak bydlí Chef Kamu, Pavel Callta nebo Tereza Mašková? Vydejte se na zajímavé návštěvy s novým vydáním LUI Living

Takové zjištění si možná vyžádá změnu v šatníku mnoha mužů, kteří se marně pokoušejí o děti. Těch je totiž čím dál tím více, a proto se každoročně provádí spousta výzkumů, které mají za cíl tuto skutečnost trochu vylepšit.

Pokud tedy patříte mezi muže, kteří mají raději těsnější spodní prádlo, zkuste ho vyměnit za boxerky, změna by se měla dostavit již za tři měsíce. Právě po této době by se na základě typického cyklu produkce spermií měl jejich počet a kvalita zvýšit.

Výzkum byl proveden na cca 700 mužích, kteří vyhledali léčbu neplodnosti v letech 2000 až 2017. Muži odpovídali na otázky týkající se jejich životního stylu a mimo jiné také typu spodního prádla, které obvykle nosí.

Až 53 % mužů, kteří odpověděli, že většinou nosí boxerky, mělo o 25 % vyšší koncentraci spermií a až o 33 % vyšší počet lépe pohyblivějších spermií. Důvod může být ten, že těsnější spodní prádlo zvyšuje tepotu v okolí varlat, což je známou překážkou pro produkci a kvalitu spermií.

12. 11. 2018Skutečná láska s neskutečnou slečnou! Japonec se oženil s hologramem kreslené zpěvačky

I když teplotní rozdíly nejsou tak velké, stačí to k tomu, aby to mělo obrovský dopad na produkci spermií. Mimo jiné se také přišlo na zajímavou souvislost s hormonem testosteronem.

Muži, kteří častěji nosí těsnější spodní prádlo, mají tendenci mít jeho hladinu vyšší. Říkáte si, že to do sebe úplně nezapadá? Vědci tuto skutečnost připisují tomu, že tělo tak reaguje na úbytek počtu spermií, proto se snaží více produkovat tento hormon, který s jejich produkcí úzce souvisí. Nicméně ani tato kompenzace není až tak dostačující.

I když se může zdát procentuální rozdíl mezi dvěma skupinami mužů malý, záleží na tom, na jaké úrovni se momentálně nacházíte. Pokud jste člověk, který s oplodněním problém nemá, oněch 25 % pro vás není důležitých, pokud se však pohybujete někde na spodní hranici plodnosti, může pro vás být i pár procent rozhodujících a zásadních.

Zdroj: Jan Witek, Time
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop