Galerie provokativních obrázků, které znázorňují starosti dnešní společnosti

10. 8. 2018 16:00 Co se děje
Galerie provokativních obrázků, které znázorňují starosti dnešní společnosti

Často stačí jeden jediný obrázek, kterým vyjádříte to, co byste jinak popisovali složitě desítkami slov. Právě takové a často provokativní obrázky tvoří Stephan Schmitz ze Švýcarska.

Stephan Schmitz není jediným umělcem, který prostřednictvím své práce komunikuje nejrůznější problémy naší společnosti. Takových je mnohem víc, a to nejen mezi malíři, ale i mezi hudebníky, spisovateli a dalšími umělci.

14. 11. 2018Nebojte se ořechů! Pomohou vám zhubnout, navíc si s nimi do stáří udržíte zdravou mysl

Právě díky umění a odkazům vlivných umělců si často uvědomíme problémy, ale na druhou stranu také radosti, které náš život a naši společnost provázejí.

Stephan Schmitz pochází ze švýcarského Curychu a ke své práci používá pestré barvy, tvary, optické iluze a často také tvoří vizuální hádanky, které vyprávějí nejrůznější příběhy. Na některé z jeho obrazů se můžete podívat níže v naší galerii.

1. 12. 2018Koncert zrušen, film nebude. Podívejte se na ty největší podvody v české kultuře!

Pokud byste Stephanovu práci chtěli sledovat i nadále, neváhejte se podívat na jeho instagramový profil, kde se skrývá pod přezdívkou schmitz_illustration.

Zdroj: Jan Witek, Instagram
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop