PRAGUE PRIDE SPECIÁL: V Česku se ukázal úplně první drag king Adam All!

10. 8. 2018 10:00 Co se děje
PRAGUE PRIDE SPECIÁL: V Česku se ukázal úplně první drag king Adam All!

Pomalu a jistě se blíží sobotní průvod duhového festivalu Prague Pride, ale také uplynulý čtvrteční den byl ve znamení spousty nejrůznějších akcí.

Jak už bývá zvykem, jedním z center festivalu Prague Pride se každoročně stává právě Střelecký ostrov, který se vždy po celý týden festivalu promění na Pride Village a koná se zde spousta souvisejících akcí.

26. 11. 2018GALERIE: Češi zachytili ty největší bizarnosti na fotkách. Nebudete se stačit divit

Na včerejší den se všichni těšili hlavně z důvodu vystoupení dvou hvězd drag queen a drag king scény. Vůbec poprvé se v Česku představil drag king Adam All. Pokud jste se s tímto pojmem ještě nikdy nesetkali, jedná se o ženy, které se převlékají za muže, které také performují.

Adam All patří mezi jedny z nejznámějších britských drag kings, vypadá jako moderní hipster typu Beatles, má projev jako typický americký exot z hudebních amerických videí z počátku našeho století a jeho hlas je jemný a spíše tichý, což dotváří jeho celkovou image. Také v Praze předvedl skvělou show. Dokonce nechyběly ani písně zpívané živě.

Mnoho lidí se samozřejmě těšilo také na další hvězdu večera, kterou byla drag queen Kara Van-Park, která se v Praze představila již loni. Jelikož měla obrovský úspěch, rozhodli se ji organizátoři pozvat znovu. Její vystoupení bylo opět plné vtipu, zábavy, ale hlavně neskutečného zpěvu. Snad ani neexistuje člověk, který by si ji nezamiloval. Pokud jste její vstoupení nestihli, můžete se těšit na sobotní Letnou, kde se představí podruhé.

Jednou z hlavních událostí včerejšího dne byly také Pride Voices. Na této akci se představilo pět významných zahraničních osobností, které hýbou nejen světem LGBTQ komunity, ale mají za sebou většinou velké příběhy, které sdílejí svou inspirativní talk show.

14. 11. 2018Nebojte se ořechů! Pomohou vám zhubnout, navíc si s nimi do stáří udržíte zdravou mysl

Letos se během Pride Voices představil například slovenský tanečník Jaro Viňarský, který má na svém kontě i tzv. „tanečního Oskara“ v podobě Bessie Award. Nechyběla také nizozemská modelka Loiza Lamers, která vyhrála v modelingové soutěži Top Model, i když se dříve narodila jako Lucas. Svou story s návštěvníky sdílel také zakladatel vídeňského charitativního plesu Life Ball, který se rozrostl na jednu z nejvýznamnějších světových akcí boje proti HIV – Gerry Keszler.

Dnes mj. proběhne jeden z největších koncertů letošního léta DANCE DIVAS, a to od 17:00 na Křižíkově fontáně v Praze. Lístky budou v omezeném počtu v prodeji i na místě a mimo jiné se vám představí třeba Dara Rolins, Tereza Mašková, Elis Mraz, Heather Small, Debbie, ale třeba také náš redaktor Jan Witek v úvodním DJ setu.

Pokud zavítáte na Střelecký ostrov, můžete se těšit na Pride Ball, kdy se v Praze vůbec poprvé představí kultovní taneční styl vogue. Své vystoupení zde například představí také Jaro Viňarský. Pokud se však chcete pořádně připravit na zítřejší průvod, můžete se zaposlouchat do oficiálního playlistu Prague Pride 2018 na Spotify (více zde).

Zdroj: Jan Witek, Prague Pride
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop