Byla královna Alžběta muž? Měla lady Diana dceru? A kdo byl vlastně Shakespeare? Výběr konspiračních teorií kolem královské rodiny

10. 8. 2018 08:00 Co se děje
Byla královna Alžběta muž? Měla lady Diana dceru? A kdo byl vlastně Shakespeare? Výběr konspiračních teorií kolem královské rodiny

Britská královská rodina je pod neustálým mediálním dohledem a veřejnost po celém světě doslova hltá každou informaci, která se jejích členů (a členek) týká. Proto asi nikoho nepřekvapí, že čas od času se příslušníci monarchie dostanou „do klepů“ a vynoří se i nějaká „zaručeně pravdivá“ konspirační teorie. Měla princezna Diana tajnou dceru? Chce princ Harry díky sňatku s Američankou ovládnout svět? A byla královna Alžběta ve skutečnosti muž? Na to všechno mají profi-konspirátoři jasnou odpověď….

Nejnovějším konspiračním hitem je, že princ Harry se s Američankou Meghan Markle oženil proto, aby Británie opět získala vliv v USA.  Původcem této myšlenky je editor serveru Twitchy, Greg Pollowitz, který s ní přišel v listopadu 2017, v den, kdy dvojice oznámila zasnoubení. „Potomci prince Harryho budou Američané. Co když vyrostou a budou se ucházet o post amerického prezidenta a zároveň budou následníky britského trůnu? Britové hrají dvojí hru, ale je to chytrý tah, chtějí Ameriku zpět, a tak to udělají,“ tvrdí.

10. 12. 2018Pět nejluxusnějších (a nejdražších) hotelů světa

A rozporovat něco tak šíleného je stejně marné jako vyvracet, že princ Charles je upír. To je ostatně další z teorií založená na tvrzení, že Charles je vzdáleným příbuzným s rumunským knížetem Vladem III., přezdívaným Dracula. Údajně je totiž mezi členy královské rodiny přítomna nemoc porfyrie, označovaná také jako „upíří nemoc“, pro niž je typický nedostatek železa a citlivost pleti na sluneční světlo…..

Prince Charlese a jeho ženy, princezny Diany, se pak týká také další z populárních konspiračních teorií. Po světě prý běhá jejich dcera, která se narodila ještě před princem Williamem. Neporodila ji ale Diana, nýbrž manželka gynekologa, kterého musela princezna z Walesu navštívit před sňatkem s Charlesem, aby se potvrdilo, že může mít děti. Gynekolog jí údajně odebral vajíčka, oplodnil je spermatem prince Charlese a potomka nechal odnosit svou ženou. Holčičku, která následně přišla na svět, prý pojmenovali Sarah…

29. 11. 2018TIP LUI: Řekněte si "dobrou noc" stylově, s vtipem a česky! Představujeme vám ta nejluxusnější česká pyžama

Královské děti jsou vůbec oblíbeným předmětem konspirací. Jedna z dalších teorií tvrdí, že prince George, syn Kate Middleton a prince Williama, je původně z dvojčat. Druhé miminko však údajně zemřelo při porodu. Stejně tak ale nedává mnohým spát ani druhé těhotenství vévodkyně z Cambridge – princeznu Charlotte totiž dle jejich názoru odnosila a porodila surogátní matka a Kate celé těhotenství jen předstírala. Kdo (a proč) na tohle přišel? Podnětem pro tuto šílenou teorii se stala Kate sama, která při odchodu z porodnice záhy po porodu vypadala až příliš dobře….

Různé báchorky se však zdaleka netýkají jen stávající královské rodiny. Kdysi velmi populární teorie hlásala, že královna Alžběta I. byla vlastně muž. Sama královna prý zemřela v útlém mládí a byla nahrazena mladíkem, který jí byl velmi podobný. To podle portálu Business Insider vysvětluje, proč byla tak silnou panovnicí a zároveň se nikdy nevdala a také neměla děti…

Jiní pak věří, že právě Alžběta I. byla také Williamem Shakespearem, resp. že napsala pod tímto jménem všechna slavná díla. Dle těch, kteří tuto teorii zastávají, Shakespeare neměl potřebné znalosti, aby mohl psát, naopak Alžběta byla známá svou inteligencí, ostrovtipem  a také zálibou ve tvorbě poezie.

Zdroj: harpersbazaar.com
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop