Gayové a lesby posílají pohledy poslancům. Chtějí rovnoprávné manželství

9. 8. 2018 16:00 Co se děje
Gayové a lesby posílají pohledy poslancům. Chtějí rovnoprávné manželství

Již nějakou dobu se hovoří o manželství pro gaye a lesby. Za zrovnoprávnění svazků pro všechny bojuje například iniciativa Jsme Fér, díky které se mimo jiné podařilo získat desítky tisíc podpisů pod petici na podporu manželství pro páry stejného pohlaví.

Parlament bude na podzim diskutovat o zákonu, který by umožnil manželství pro všechny. A právě iniciativa Jsme Fér vyzývá lidi, aby se do kampaně zapojili a dali politikům i političkám jasně najevo, proč mají zákon podpořit.

28. 11. 2018Olej nemusí sloužit pouze ke smažení. Vyzkoušejte přírodní olejovou medicínu

V rámci právě teď konajícího se festivalu Prague Pride lidé mohli navštívit Střelecký ostrov, který jeden den patřil Jsme fér a svatbám. Zájemci si tak mohli s partnerem nebo partnerkou vyzkoušet svatební obřad se vším všudy.

Na stánku Jsme fér navíc našli originální pohlednice, na které mohli napsat vzkaz svému poslanci nebo poslankyni a dát jim vědět, proč je zrovna manželství pro všechny tak důležité, a vyzvat je, aby zákon v Parlamentu podpořili.

Pokud jste však návštěvu Střeleckého ostrova nestihli a chtěli byste kampaň Jsme Fér podpořit či jeden z takových dopisů poslancům a poslankyním poslat, stačí zavítat na webové stránky organizace, kde najdete všechny potřebné podrobnosti.

21. 11. 2018Tři zajímavé tipy pro šťastnější, úspěšnější a produktivnější život od mladých vedoucích největších světových firem

V sobotu 11. srpna se pak můžete přidat v průvodu Prague Pride 2018, který začíná na Václavském náměstí ve 12:30 a pokračuje ulicemi centra až na Letnou. Na Václaváku se můžete vydat za kabrioletem se dvěma nevěstami, Aničkou a Klárou.

Ani na party na Letné nebude chybět férový stánek. I tam můžete napsat vzkaz, který zástupci iniciativy Jsme Fér odešlou do Parlamentu. Právě tyto vzkazy jsou v tuto chvíli nesmírně důležité: čím víc lidi se do psaní zapojí, tím jasněji se politikům a političkám, kteří nás zastupují, vyšle zpráva o tom, že je čas zrovnoprávnit sňatky pro všechny, bez rozdílu sexuální orientace.

Zdroj: Jsme Fér
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop