Nedaří se vám seznámit online? Zkuste zcela nový moderní koncept: nulté rande!

10. 8. 2018 15:00 Co se děje
Nedaří se vám seznámit online? Zkuste zcela nový moderní koncept: nulté rande!

Vaše svatba se může líbit buď vám, nebo vaší matce, nebo matce vašeho vyvoleného. Při nelidské snaze spojit tyto tři vrcholy do trojúhelníku vám často vyjde spíše kosočtverec a v den své svatby budete mít možná subjektivně pocit, že se vdáváte v sedmdesáti. O to lehčí ale zase bude vydržet s partnerem, dokud vás smrt nerozdělí. Než však přistoupíte k řešení těchto příjemných a hlubokých traumat, musíte najít tu pravou osobu. V dnešní rychlé době se lidé seznamují zejména na online seznamkách a aplikacích. Ale mnozí z toho dlouhodobě mají tak maximálně dobré historky, ale skutečnou lásku žádnou. A také jim to zabírá spoustu času.

30. 11. 2018Braňte se bakteriím! Pořiďte si do domácnosti bezdotykové pomocníky

Tomu všemu řekla "ne" autorka podcastů a samozvaná expertka na vztahy Christina Wallance, která sama sebe označuje za „lidský Vennův diagram“. Ta se osobně vrhla do rozbouřených vod online seznamek a po mnoha selháních došla k návodu, jak to udělat, aby seznamování mělo kýžený výsledek. Vše pak shrnula do vystoupení nazvaného Jak přestat svajpovat a najít toho svého na seznamovacích aplikacích.

Problémem jsou podle Wallance jednak přehnaná kritéria a očekávání, která lidé na druhé kladou, a také fakt, že na seznamkách tráví zbytečně moc času, aniž by reálně nějaké lidi potkali. Stanovila si proto jen několik základních kritérií, tedy to, co je pro ni při sebeprezentaci potenciálního partnera opravdu důležité.

Pro ni konkrétně partner musel být atraktivní, nemít na profilu žádné výlevy o sexu a třeba v textech nesměl mít gramatické chyby nebo podivné zkratky pro slova, která ani nejsou sama o sobě tak dlouhá.

30. 11. 20185 týpků z Instagramu nám prozradilo, co si kluci opravdu přejí k Vánocům

Ovšem zásadní objev dle svých slov učinila zejména ohledně prvního rande. Lidé totiž po kontaktu na seznamce mají od první schůzky často dost rozdílná očekávání. Někdo ji bere jako památné první rande s potenciální životní láskou, někdo jako nezávazné setkání na kafe, po kterém se jde opít s kamarády, někdo jako příležitost k nezávaznému sexu.

K výmazu očekávání a zklamání tak Christina navrhuje zavedení tzv. nultého rande. Jde o přesně vymezenou schůzku bez očekávání. Konstruována má být tak, že si na onen mítink vyhradíte přesně hodinu, dáte si přesně jeden drink a cílem nemá být nic víc, než že si na konci odpovíte na otázku, jestli s tímto člověkem chcete jít opravdu na to první klasické rande.

Koncept je to praktický a moderní a chladně precizní. Jen pak trochu ničí ty chvíle, kdy lidé dříve vyprávěli dětem cenzurované příběhy svého seznámení a prvního rande. Vyprávět ratolesti, jak jste jejich matku nejprve olajkoval, pak jste si dali chat a následovala hodinová analytická schůzka, kde vám zatrhla druhý drink a řekla, že se vám ozve zpět, a vy jste si nebyl jist, jestli půjdete s ní tedy na rande či spíše postoupíte do druhého kola nějakého pohovoru, to prostě nemá úplně romantický pel. Ale co, tak třeba to efektivní je…

Zdroj: TED Radio, Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop