„Dávat psovi konopí je opravdu špatný nápad,“ říká veterinářka

9. 8. 2018 14:00 Co se děje
„Dávat psovi konopí je opravdu špatný nápad,“ říká veterinářka

Leckterého puberťáka asi napadlo, co bude vyvádět jeho Alík, když se mu nafouká dým z „trávy“ pod čumák. Někdo zase vidí v konopí zázrak, který před ním tají nejen zlověstná „Big Pharma“, ale i Velká Veterina, a tak svého čtyřnohého miláčka zkouší léčit oblíbenou rostlinkou s vysokým obsahem THC. Podle veterinářky Gudrun Ravetz, viceprezidentky Britské veterinární asociace, a serveru Vice tím psovi ale jenom uškodíte.

16. 5. 2018Pánové z Queensu doporučují to nejlepší ze streetwearu!

Pes pod vlivem THC vykazuje podobné symptomy jako člověk. Mohou se u něj vyvinout potíže s chůzí, křeče, třesy, ale i deprese. Nedivte se, že pes, když se nadýchá kouře z konopí, jen tiše zalehne na hromádku a nebude se mu dočasně nic chtít dělat. Případně vám může z ničeho nic začít močit po domě,“ říká veterinářka.

Pes může z konopí chytit třas či deprese

„Pod vlivem účinných látek se také může dočasně změnit chování psa. Může vykazovat příznaky zmatenosti a nervozity, může „vytuhnout“, ale někteří psi také bývají hyperaktivní. Každopádně se pro psa nejedná o nijak příjemný zážitek.“

„Psovi také stačí nadýchat se kouře pasivně. Zatím na to neexistují studie, ale ze srsti psa zjistíte i rezidua nikotinu, pokud se pohybuje v kuřáckém prostředí. U konopí to funguje zcela stejně. Čím menší pes, tím je také na marihuanu citlivější,“ upozorňuje dr. Ravetz.

21. 11. 2018ROZHOVOR: Na novém albu Pavla Callty se objeví ty nejsilnější písně, které mladý zpěvák složil

Pokud se tedy vaše zvíře nadýchalo z bongu, či sežralo koláčky určené pro vaši narozeninovou party, nebojte se s ním zajít za veterinářem. Úkolem doktora s titulem MVDr. je pomoci zvířecím pacientům, ne soudit jejich majitele. Každopádně, rozhodně si nenechávejte svoji zásobičku tam, kde by ji mohl pes vyčmuchat a sežrat, a pokud si chcete zahulit, raději svého čtyřnohého parťáka vyžeňte z místnosti.

Zdroj: Vice
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop