Svérázný mimozemšťan ALF se vrací na Zem. Čeká ho nová rodina, nová dobrodružství a snad i lepší konec

7. 8. 2018 08:00 Co se děje
Svérázný mimozemšťan ALF se vrací na Zem. Čeká ho nová rodina, nová dobrodružství a snad i lepší konec

Pokud během pár let nedojde ke konci světa, televizní vysílání se pravděpodobně ocitne v hluboké globální krizi. Současným trendem je totiž křísit pořady již dávno ukončené. A tak to vypadá, že brzy televizním tvůrcům nezbyde než natáčet rebooty rebootů…Po sitcomech Will & Grace, Roseanne, Plný dům a seriálech jako Čarodějky nebo Sabrina, mladá čarodějnice se totiž z planety Melmack vrátí také svérázný mimozemšťan Gordon Shumway, kterého všichni známe pod jménem ALF (Alien Life Form).

25. 9. 2018Gott, Bílá či Vondráčková, jak vypadaly tyto české celebrity za mlada?

ALFa si jistě většina z dnešní generace třicátníků pamatuje z dětství – právě v polovině devadesátých let (v USA se vysílalo od roku 1986 do roku 1990) tenhle chlupatý antihrdina, jehož nejoblíbenější pochoutkou byli kocouři, pobýval v rodině Tannerových, kde se ocitl po pádu jeho vesmírné rakety. A jelikož fandové seriálu se rozhodně nedočkali happy endu a ALF neletěl domů jako třeba E.T., ale naopak jej zadržela armáda a chlupáč skončil v nějakém utajovaném výzkumném objektu, dějová linka pokračování se sama nabízí. Jelikož je však projekt v úplných počátcích přípravy (natáčení bylo odklepnuto v květnu letošního roku), spekuluje se také o tom, že by nové příběhy mohly ukazovat, jak ALF poznává realitu moderního světa ve srovnání s tím, jaký byl v době jeho první návštěvy Země.

18. 9. 2018GALERIE: Bojíte se bungee jumpingu nebo létání? Statistika zná daleko nebezpečnější činnosti

Rebootu ALFa se ujala společnost Warner Bros. Television a kdo bude v autorském týmu, se prozatím neví. Předpokládá se ale, že na projektu budou spolupracovat také původní tvůrci – Paul Fusco, který v ALFa v originále také nemluvil (v české verzi exceloval Ota Jirák) a „vodil“, a Tom Patchett. Zatímco ALF se může těšit na nová dobrodružství, původní rodina Tannerových již bude zapomenuta a role přeobsazeny. Zda svůj prostor dostane i nový kocour Lucky, se ukáže až ve chvíli, kdy ALF zamíří opět do vysílání.

 

Zdroj: variety.com, hollywoodreporter.com, tvguide.com
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop