Svérázný mimozemšťan ALF se vrací na Zem. Čeká ho nová rodina, nová dobrodružství a snad i lepší konec

7. 8. 2018 08:00 Co se děje
Svérázný mimozemšťan ALF se vrací na Zem. Čeká ho nová rodina, nová dobrodružství a snad i lepší konec

Pokud během pár let nedojde ke konci světa, televizní vysílání se pravděpodobně ocitne v hluboké globální krizi. Současným trendem je totiž křísit pořady již dávno ukončené. A tak to vypadá, že brzy televizním tvůrcům nezbyde než natáčet rebooty rebootů…Po sitcomech Will & Grace, Roseanne, Plný dům a seriálech jako Čarodějky nebo Sabrina, mladá čarodějnice se totiž z planety Melmack vrátí také svérázný mimozemšťan Gordon Shumway, kterého všichni známe pod jménem ALF (Alien Life Form).

21. 11. 2018ROZHOVOR: Na novém albu Pavla Callty se objeví ty nejsilnější písně, které mladý zpěvák složil

ALFa si jistě většina z dnešní generace třicátníků pamatuje z dětství – právě v polovině devadesátých let (v USA se vysílalo od roku 1986 do roku 1990) tenhle chlupatý antihrdina, jehož nejoblíbenější pochoutkou byli kocouři, pobýval v rodině Tannerových, kde se ocitl po pádu jeho vesmírné rakety. A jelikož fandové seriálu se rozhodně nedočkali happy endu a ALF neletěl domů jako třeba E.T., ale naopak jej zadržela armáda a chlupáč skončil v nějakém utajovaném výzkumném objektu, dějová linka pokračování se sama nabízí. Jelikož je však projekt v úplných počátcích přípravy (natáčení bylo odklepnuto v květnu letošního roku), spekuluje se také o tom, že by nové příběhy mohly ukazovat, jak ALF poznává realitu moderního světa ve srovnání s tím, jaký byl v době jeho první návštěvy Země.

27. 11. 2018Učitele ve školách brzo nahradí roboti. Dokážete si něco podobného představit?

Rebootu ALFa se ujala společnost Warner Bros. Television a kdo bude v autorském týmu, se prozatím neví. Předpokládá se ale, že na projektu budou spolupracovat také původní tvůrci – Paul Fusco, který v ALFa v originále také nemluvil (v české verzi exceloval Ota Jirák) a „vodil“, a Tom Patchett. Zatímco ALF se může těšit na nová dobrodružství, původní rodina Tannerových již bude zapomenuta a role přeobsazeny. Zda svůj prostor dostane i nový kocour Lucky, se ukáže až ve chvíli, kdy ALF zamíří opět do vysílání.

 

Zdroj: variety.com, hollywoodreporter.com, tvguide.com
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop