Jak sladit ložnici do jednoho stylu

23. 7. 2018 09:00 Co se děje
Jak sladit ložnici do jednoho stylu

I když se zdá být zařizování domácnosti jednoduché, není to tak. Zařídit interiér mnohdy nebývá hračkou, zejména tehdy, pokud se snažíte sladit místnosti domu do jednoho stylu. Velmi těžké je sladit ložnici. Jedná se o místo, kde budete trávit velkou část svého života, kde budete spát, kde budete lenošit či odpočívat. Jelikož v této místnosti budete trávit velkou část svého dne, chcete, aby se v ní nacházelo všechno, co je vám milé. Jenže mnohdy jednotlivé věci k sobě nepasují, nezapadají do sebe, protože pochází z jiného stylu. Aby tedy ložnice nepůsobila zmateným, mnohdy až bláznivým dojmem, poradíme, jak ložnici do jednoho stylu sladit.

Jak již bylo zmíněno, sladit ložnici do jednoho stylu není zrovna jednoduché. Mnozí lidé si s tím nevědí rady, proto raději zvou k sobě na návštěvu designéra, který jim se vším pomůže. Pokud jste se do zařizování pustili sami, jistě oceníte několik zajímavých rad.

2. 2. 2018Deset unikátů v Chateau Herálec

Začněte tím největším v interiéru

Když se zařizuje domácnost, je nutné mít dopředu promyšleno, do jakého stylu místnost zařídíte. V tomto případě se zaměříme na ložnici. Dáte přednost art deco nebo raději skandinávskému, čistému bydlení, které je specifické svou jednoduchostí a moderností? Až je styl, do něhož svou ložnici budeme zařizovat, zvolen, poté se přejde na výběr nábytku, do něhož spadají i interiérové dveře či osvětlení. A následovně se pokračuje bytovými doplňky.

Když ladíme ložnici do anglického stylu

Pokud se rozhodnete svou domácnost zařídit do anglického stylu, zaměřte se nejdříve na masivní, dřevěný nábytek, který by měl bít do očí. V anglickém bydlení se dbá zejména na masivnost a přírodní materiál. V každé ložnici by se tak měla nacházet masivní postel, komoda a samozřejmě také krb, který bude místnosti přidávat na příjemné atmosféře. Co se týče samotných bytových doplňků, vyjímat se budou v interiéru zejména umělé kožešiny nebo masivní záclony, které půjdou ruku v ruce s okny ložnice. Nad krbovou římsou se musí tyčit krásné zrcadlo ve velkém přírodním rámu, na římse by měla stát rodinná fotografie. 

Slaďte si ložnici do posledního detailu

Když ladíme ložnici do skandinávského stylu

Velmi populární je skandinávský styl, který se vyznačuje svou jednoduchostí a moderností, jak již bylo zmíněno. Je specifický bílým laděním, vhodný nábytek je nábytek z bílého lamina, který se doplní o moderní bytové doplňky, jako jsou provázkové záclony nebo také plyšové koberce, které jsou tak jemné na dotek. Nebojte se ani přehozů, konkrétně plyšových přehozů, jež jsou velmi měkké a jemné, zachumlat se do nich je jedna radost. Ocení je zejména děti, které se přijdou za svým rodiči pomazlit před spaním.

Když ladíme ložnici do stylu art deco

Toužíte po ložnici, která bude vypadat luxusně a majestátně? Zaměřte se na styl art deco, který luxusem přímo září. Jedná se o styl pocházející z dvacátých a třicátých let a zaznamenat jste ho mohli v mnoha filmových snímcích (například ve snímku Velký Gatsby, kde hraje božský Leo). Tento styl se vyznačuje blyštivostí a lesklostí. Kromě zlatých či stříbrných doplňků zabodujete také s měděnými doplňky, které se mohou v ložnici nacházet například v podobě stolního osvětlení, dekorativních zrcadel nebo vkusných svícnů, což je aktuální velmi moderní doplněk.

Když zařizujete ložnici do boho stylu

2. 2. 2018Chcete mít na svatbě to nejlepší víno? Pak jedině z vinařství Reisten!

Dnes je velice oblíbený boho styl, který je známý svou jednoduchostí a něžností. Zatímco nábytek by měl být v retro stylu, doplňky nikoli. Ložnici doplňte o moderní plyšové přehozy nebo deky, kterých není nikdy dost (v ložnici obzvlášť). Nezapomeňte na velkou spoustu polštářů a také na lapač snů, který by měl odhánět zlé sny a měl by se také zasluhovat o kvalitní spánek.

Zdroj: Dveře Sapelli, Provázková záclona, Vesardi
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop