GALERIE: Jak jsou na tom vězení v různých koutech světa?

17. 7. 2018 10:00 Co se děje
GALERIE: Jak jsou na tom vězení v různých koutech světa?

Každým rokem se zvyšuje počet lidí, kteří končí za mřížemi. V současné době by to mělo být něco kolem deseti milionů lidí, kteří zde na delší či kratší dobu tráví čas. Pokud bychom toto číslo srovnali s rokem 2000, je zde obrovský procentuální nárůst. U žen až o 50 % a u mužů o 18 %.

Jaká je příčina tohoto vysokého nárůstu? Existuje několik faktorů, které těmto vyšším číslům napomáhají. V mnohých částech světa se stále zvyšuje chudoba a tím pádem také častěji dochází ke sklonům ke kriminálnímu chování.

22. 11. 2018Recenze: Úniková hra s rudolfínskou tématikou Elixír Mystery rozhodně patří k těm nejlepším, jaké v Praze najdete

Existuje zde také teorie odpůrců nových technologií, kteří vidí problém v tom, že již malé děti na svých mobilních telefonech a počítačích hrají mnohdy opravdu drastické hry plné násilí, a to se pak projevuje také v jejich reálném životě, jelikož si mnohdy můžou myslet, že je takové chování zkrátka „normální“.

Pokud se však podíváme na čísla podle jednotlivých států, je velmi patrné, kdo by si měl nechat záležet na posílení prevence kriminality. Například v USA je na každých 100 000 obyvatel 698 vězňů, zatímco třeba v Dánsku je to „pouhých“ 61 vězňů na každých 100 000 obyvatel.

Odchylky nejsou jen v počtu kriminálníků na obyvatele, ale také ve vzhledu a službách jednotlivých vězení. V některých státech byste si ani jako ve vězení nepřipadali, a dokonce můžete hrát videohry či sledovat televizi. V jiných zase budete bojovat za základní lidské potřeby a kousek toaletního papíru.

25. 6. 2018LUI TESTOVÁNÍ: Lukáš Baran: "Kvůli svým koutům nevycházím bez kšiltovky. To bych rád změnil!"

O takových věcech však rozhodují politici v těchto oblastech, a tak v některých místech mohou být vězení opravdu mírná. Možná se právě zdejší politici připravují na to, že tam někdy pravděpodobně skončí a nesmí to tedy pro ně být až tak drastické.

Níže v galerii se na ty nejzajímavější věznice můžete podívat a porovnat, která z nich je „nejpříjemnější“ a která by se dala nazvat hotovým peklem.

Zdroj: Jan Witek, BP
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop