Letní večírky jsou v plném proudu! Chcete znát 5 osvědčených tipů, jak se rychle zbavit kocoviny?

11. 7. 2018 16:00 Co se děje
Letní večírky jsou v plném proudu! Chcete znát 5 osvědčených tipů, jak se rychle zbavit kocoviny?

Červenec a srpen jsou dva nejteplejší měsíce v roce, navíc jsou prázdniny a hodně lidí má dobrou náladu. Není proto divu, že většinu volného času trávíme na grilovačkách, zahradních párty nebo zahrádkách kaváren a restaurací se skleničkou v ruce.

27. 3. 2018Svatební rituály na nádherném zámku uprostřed přírody. Tak vypadají svatby v Chateau Hostačov

Ať už je to dobře vychlazené pivo, sklenička vína nebo Aperol, většinou nezůstane jen u jednoho. No a když se odpolední sedánek protáhne do časných ranních hodin, jistě dojde i na něco ostřejšího. 

A jaké je ráno? Určitě krušné! Každý z nás už nejednou poznal ten bolehlav a žaludek na vodě, kdy se snažíme všemožně kocovinu přemoct.

Občas se zadaří, občas ne. My vám ale přinášíme pět nejosvědčenějších "léků" na kocovinu, které skutečně fungují.

Pijte Sprite!

Jeden čínský vědec zkoumal 60 různých drinků a Sprite byl absolutně nejlepší v pomáhání enzymů likvidujících acetaldehyd, metabolizovanou verzi ethanolu, která může za ty nejhorší kocoviny.

Rána bývají občas krušna

Dopřejte si džus z naši!

Pokud nevíte, co je naši, dívejte se v supermarketech po takové žluté divné hrušce. V podstatě se jedná o takovou asijskou mutaci jablka a hrušky. Ideální je udělat si z nich těsně před večírkem džuš, vypít ho a jít pařit.

Podle výzkumníků z australské organizace Commonwealth Scientific and Industrial Research stačí pouhých 210 mililitrů naši džusu, abyste zmírnili kocovinu. Šťáva z naši očividně dobře spolupracuje s enzymy, které rozkládají alkohol. 

Poslouchejte oblíbenou hudbu!

Je prokázané, že poslouchání oblíbené hudby dokáže uvolnit migrény, které jsou ve své podstatě podobné bolestem hlavy při kocovině.

Jezte vajíčka!

I když třeba budete vstávat až na oběd, dejte si raději vajíčka, než guláš nebo knedlo vepřo zelo. Sice na tuto mastnou kalorickou bombu máte třeba chuť, ale věřte, že kromě chvilkového potěšení nepřinese vašemu tělu v kocovině nic dobrého. 

Vajíčka oproti tomu obsahují cystein, který rozkládá vedlejší produkt alkoholu – acetaldehyd.

29. 3. 2018Spěte doma jako v luxusním hotelu. Vysoké americké postele - maximální komfort pro váš spánek

Oslaďte si toust medem!

Podle britské Royal Society of Chemistry právě tahle kombinace zmírňuje symptomy kocoviny.

Nejlepší snídaně po propité noci je toast s medem, protože obsahuje sodík, draslík a fruktózu, což jsou přesně ty věci, které vaše tělo v tuto chvíli potřebuje. Pokud k toustu ještě přidáte banán, který je obrovským zdrojem draslíku, úspěch je zaručen.

Zdroj: Pinterest
Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop