Představujeme finalisty Muže roku 2018: 4.díl: Radek Adámek: "Miluju Východ s jeho kulturou a tradicemi, Západ zase kvůli volnějšímu životnímu stylu"

11. 7. 2018 12:00 Co se děje
Představujeme finalisty Muže roku 2018: 4.díl: Radek Adámek: "Miluju Východ s jeho kulturou a tradicemi, Západ zase kvůli volnějšímu životnímu stylu"

Farmaceutický reprezentent a fitness trenér Radek Adámek (27) se narodil v Uherském Hradišti a kromě sportu miluje cestování a dobrou zábavu.

17. 2. 2018Máte již promyšlený svatební outfit? Přinášíme vám šest rad, díky kterým budete vypadat dokonale!

Co vás bavilo jako malého kluka?

Jsem od malička sportovec, tudíž mě baví neustále běhat někde za míčem, sjíždět různé kopce na kole a celkově vyplňovat čas s kamarády společnými zájmy.

Jak jste se dostal k modelingu?

S modelingem mám jen minimální zkušenosti. Uvidíme, třeba se to po této soutěži změní.

Proč jste se přihlásil do soutěže Muž roku?

V minulosti mi pár lidí v mém okolí zmínilo možnost přihlásit se do této soutěže. Já tomu však nevěnoval větší pozornost a spíše se jen nad touto zmínkou pousmál. Až jednoho dne, kdy jsem při návratu ze zaměstnání přemýšlel, co vše dělám a jak bych ještě mohl prorazit a dát o sobě světu vědět. V ten moment mě napadla soutěž Muž roku.

Jak se na finále připravujete?

Hlavní část přípravy probíhá v posilovně. Ta další pak s mými známými, s nimiž ladíme choreografii a hudbu na volnou disciplínu, která bude součástí finálového večera.

Co od titulu Muž roku očekáváte?

Popravdě jsem ani moc nepřemýšlel nad tím, že bych soutěž mohl vyhrát. Už finále je nad očekávání. Nyní si chci účast hlavně užít a pokud by se povedlo nějaké lepší umístění, nechám se překvapit, co vše mi přinese.

Jaký by podle vás měl být ideální Muž roku?

Jak řekl ředitel soutěže David Novotný, muž roku by měl mít jakýsi X-factor, tedy od všeho trochu. Měl by určitě dobře vypadat, měl by umět zaujmout, dobře vystupovat, být příjemný a nebát se přijímat výzvy.

Na svém těle fitness trenér tvrdě maká

Jaké mezi vámi - finalisty - vládnou vztahy?

Byl jsem až překvapen, jak dobrá parta kluků se ve finálové dvanáctce sešla. Od první chvíle vládne mezi finalisty dobrá nálada a zažíváme hodně legrace. Mám pocit, že všichni kluci si chtějí soutěž hlavně užít, takže jsem se nesetkal s žádnou rivalitou nebo něčím podobným.

Máte nějakého favorita? Kterého?

Každý z kluků je něčím zajímavý a originální. Je těžké říct jen jednoho, a proto řeknu číslo 4. (smích)

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout?

Chtěl bych být v životě spokojený a dočkat se chvíle, kdy si budu moci říct, že můj život za to stál. Také bych rád po sobě zanechal nějakou stopu.

Co se vám na sobě líbí a co byste naopak chtěl vylepšil?

Líbí se mi to, že dokážu být stále svůj. Vylepšil bych asi tenisový backhand. (smích)

Jak se stavíte ke zkrášlujícím estetickým zákrokům?

Nemám s tím žádnou zkušenost a je dost pravděpodobné, že ani mít nebudu. (smích)

Kam byste se chtěl ve světě podívat a proč?

Každý kout světa je něčím zajímavý. Východ svou kulturou a tradicemi, Západ zase volnějším životním stylem. Mám rád cestování a je opravdu těžké vybrat pouze jednu destinaci. Hodně mě však láká Japonsko a USA.

Zvládl byste Českou republiku zastupovat i v mezinárodních soutěžích? Jaká je pro vás ta TOP?

Určitě bych se toho nebál a vzpomněl bych si na své životní motto: „Pokud to nikdy nezkusíš, nikdy to nezjistíš“. Nejznámější je asi Mister International.

Proč byste měl zvítězit právě vy? Co máte "navíc" na rozdíl od vašich kolegů?

Každý má oproti jiným soutěžícím něco navíc. Jeden umí skvěle cizí jazyky, další pak ovládá hru na hudební nástroj, jiný zase předvádí neskutečné věci v posilovně. Kluky ale neznám natolik, abych mohl říct, že mám oproti nim něco navíc.

2. 2. 2018Chcete mít na svatbě to nejlepší víno? Pak jedině z vinařství Reisten!

Rozhovory s ostatními finalisty:

Rozhovor s prvním finalistou - Jakubem Stehlíkem - si můžete přečíst ZDE!

Rozhovor s druhým finalistou - Thanh Tung Caoem - si můžete přečíst ZDE!

Rozhovor s třetím finalistou - Martinem Horákem - si můžete přečíst ZDE!

Kromě toho, že jsme jednotlivé finalisty vyzpovídali, požádali jsme o zhodnocení jejich šancí uspět i úspěšné české muže — podnikatele Martina Malého a zpěváka Sámera Issu.

Hodnocení očima mužů:

Martin Malý, designér značky spodního prádla DMXGEAR

Martin Malý - designér značky spodního prádla DMXGEAR

“Radek je prototypem mladého muže dnešní doby pečujícího o svůj vzhled i postavu, kterou, jak je vidět, udržuje častým cvičením. Radek by se mohl z mého pohledu umístit v první trojce. Myslím, že své teprve ukáže na finále soutěže v Náchodě."

Sámer Issa, zpěvák

Sámer Issa - zpěvák

"Je vidět, že Radek pravidelně navštěvuje fitko a správně se stravuje, za mě určitě dobrý!"

Zdroj: David Novotný, Muž roku 2018, HerminaPress, Lenka Hatašová, Instagram
Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop