Víte, jak správně na masáž obličeje? Není to nic těžkého, zvládnete to sami

Ze všech stran se na vás nejspíš valí rady odborníků na pleť, co dělat pro zdravou pokožku na obličeji. Rada číslo jedna většinou zní: „Nesahejte si na obličej…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Women's Health / 10. 7. 2018

Ze všech stran se na vás nejspíš valí rady odborníků na pleť, co dělat pro zdravou pokožku na obličeji. Rada číslo jedna většinou zní: „Nesahejte si na obličej, ještě si tam něco zanesete.“ Dobrá rada, ale rozhodně ji nenásledujte slepě. Krásné pleti a celkové relaxaci pomůže i domácí masáž obličeje, kterou si můžete snadno provést sami. Přečtěte si, jaký postup radí akupunkturistka Sandra Lanshin Chiu.

25. 1. 2018Péče o pleť: Antioxidanty v hlavní roli!

"Dobře provedená masáž obličeje nejen pomůže ulevit od stressu a napětí. Může také zabránit tvorbě vrásek a akné," říká Sandra.

Začněte od brady. Přibližně ve středu uchopte kůži mezi palec a ukazováček a jemně si ji promačkejte. Pozvolna postupujte nahoru, pak se dejte do druhé půlky tváře. Snadno se tak zbavíte nečistot, které ucpávají póry a způsobují zarudnutí či otoky.

Masáž pomůže nejen od stresu..

Pak přichází čas přejít na tváře. Ukazováčkem a prostředníčkem promačkejte pokožkou okolo lícních kostí. Postupujte zvolna, nikam nespěchejte, držte se oblouku kosti. Jakmile budete mít hotovo na obou stranách, ještě se jemně štípněte do obou tváří, abyste si zlepšili cirkulaci krve.

Třetí jsou na řadě oči. Asi nikdo nechce mít okolo očí nateklé kruhy, se kterými vypadá jako panda po flámu. Začněte u očního víčka, které jemně krouživým pohybem protřete prsteníčkem. Pokračujte po nadočnicovém oblouku. Pak zopakujte pod očima.

29. 3. 2018Spěte doma jako v luxusním hotelu. Vysoké americké postele - maximální komfort pro váš spánek

Nakonec je čas věnovat se čelu. Položte si oba palce na spánky a ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem dělejte po čele drobné kroužky. Pomůžete tak uvolnit napětí či drobné vrásky, které se tvoří ve svalech, například, když se mračíte.