2 jednoduché tipy, jak si doma sami a zdarma zrychlit připojení k internetu a zvýšit dosah wi-fi sítě

Možná pamatujete doby, kdy se fotka na internetu stahovala tak dlouho, že jste prvních pár vteřin viděli pouze horní desetinu fotky a nebylo tak jasné, zda se…

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: Youtube, Instagram / 10. 7. 2018

Možná pamatujete doby, kdy se fotka na internetu stahovala tak dlouho, že jste prvních pár vteřin viděli pouze horní desetinu snímku a nebylo tak jasné, zda se díváte na hlavu kojence nebo chlupaté koleno vašeho souseda, který vám poslal fotku z ležérní grilovačky. Stahování lechtivých materiálů trvalo tak dlouho, že to mužům mohlo zabrat více času, než by byli strávili předehrou s partnerkou, které se po náročném dni snažili vyhnout. Dnes už máme ohledně rychlosti internetu a jeho dosahu ovšem daleko vyšší nároky. Proto vám přinášíme dva jednoduché tipy, jak si sami můžete zrychlit wi-fi síť a zvýšit její dosah.

6. 2. 2019Radim Uzel: „V oblasti sexuality mne už nedokáže překvapit vůbec nic“

Přemístěte router na správné místo

Router asi není něco, na čem byste chtěli pravidelně zálibně spočinout okem, ale to neznamená, že byste ho měli někde zabarikádovat tak, že ho nenajdou ani naspídované děti při snaze najít vánoční dárky již v půlce prosince. Pokud chcete co nejlepší signál, měli byste naopak umístit router volně do prostoru, a to ideálně na vyvýšené místo v centru daného prostoru, neboť zdi a další překážky pohlcují vysílané vlny. Zkoušejte nejlepší polohu testováním.

Je také dobré si uvědomit, že některá zařízení pracují na podobné frekvenci, a tak může docházet k nechtěné interferenci. Odborníci uvádějí, že může jít kromě jiného routeru třeba o bezdrátový domácí telefon nebo mikrovlnku. Mějte tedy zařízení pro wi-fi co nejdál od těchto předmětů a pomoci prý může také pořízení tzv. dual band routeru.

Zvyšte si dosah wi-fi pivem

Možná si chodíte rádi vypít pivo do garáže a na chvíli se tak ukrýt před světem i rodinou, ale wi-fi vám tam prostě nedosáhne. Podobně tak, když byste si rádi třeba na tabletu na chatě přečetli noviny jen tak venku pod pergolou. Zvýšit dosah wi-fi lze jednoduchým svépomocným trikem. Stačí vám nůžky, nůž na koberce, silná izolepa a prázdná plechovka od piva. Váš první úkol je jasný: vypijte pivo. Nepijte před akcí piv víc, nebo si něco uříznete. Příjemně naladěni nyní plechovku očistěte a osušte. Následně odříznete nožem dno plechovky, vršek jen naříznete, ale necháte připojen, pak plášť plechovky nůžkami rozstřihnete a rozevřete tak, aby vytvářel co nejotevřenější tvar písmene U. Na spodek pak dáte kousek izolepy a následně již jen umístíte svůj výtvor nasunutím na anténu routeru a je hotovo. Pokud máte dvě antény, vyšperkovat lze takto obě dvě.