Heterosexualita neexistuje! Podle vědců neexistují žádné pevně dané kategorie sexuality, spíše jedno široké spektrum

Zatímco z jedné strany člověk slýchá, že bisexuálové jsou gayové, kteří se ještě nerozhodli, nebo hrají před svým okolím divadlo, podle nového průzkumu vědců…

Zatímco z jedné strany člověk slýchá, že bisexuálové jsou gayové, kteří se ještě nerozhodli, nebo hrají před svým okolím divadlo, podle nového průzkumu vědců to vypadá, že bisexualita je naopak normou. Jednotliví lidé se od sebe liší pouze tím, jak moc je které pohlaví přitahuje, nikdo však není čistě ani hetero, ani gay.

LUI TESTOVÁNÍ: Lukáš Kubát: "Vlasy jsou korunou krásy!"30. 5. 2018

Studie z impaktovaného vědeckého časopisu Journal Of Personality and Social Psychology zkoumal u mužů a žen stupeň jejich vzrušení, když jim byly ukazovány nejrůznější erotické či pornografické obrázky. Vědce zajímalo zejména rozšíření zorniček, tedy jeden z nejjasnějších příznaků vzrušení.

Mužům v projevech jejich sexuality podle vědců brání současná patriarchální kultura

Ženy, které se identifikovaly jako heterosexuálky, byly přibližně stejně vzrušené při sledování fotografií soulože muže se ženou, stejně jako při pozorování lesbického páru. Podobně to bylo i u mužů.

Autor studie, dr. Rich Savin-Williams říká: „Ukázali jsme heterosexuálním mužům fotografii masturbující ženy a pozorovali jsme na zorničkách jejich vzrušení. Ovšem k podobné reakci, i když v menším došlo, i když jsme jim ukázali masturbujícího muže.“

LUI TESTOVÁNÍ: Dušan Adamať: "Těším se, že mi dorostou vlasy a já budu moci konečně změnit účes!"27. 4. 2018

Podle Savin-Williamse se jedná o důkaz, že binární kategorie neexistují, každý se pohybuje na širokém spektrum bisexuality, podle toho jak preferuje jedno či druhé pohlaví. Zatímco už v minulosti podobné pokusy potvrdily bisexualitu jako takřka normu u žen, Savin-Williams tvrdí, že i u mužů je to stejné. Mužům pouze v projevech své sexuality brání patriarchální stigma.

LUI říká: „Vida, proto tolik homofobu nakonec chytnou na záchodcích s patnáctiletými Hispánci…“

Zdroj: indy100, Journal of Personality and social Psycholegy