Na Instagram se ve velkém vrací trend fotek ve stylu #floorcore. Jedním z důvodů je i pád jedné z obřích hipsterských ikon

25. 6. 2018 15:30 Co se děje
Na Instagram se ve velkém vrací trend fotek ve stylu #floorcore. Jedním z důvodů je i pád jedné z obřích hipsterských ikon

Čas letí, a tak už i mladí lidé, co místo pádů ze stromu a útěků před sousedem po rozbití jeho okna míčem vyrostli na Facebooku a Instagramu, začínají být sentimentální. Na Instagramu tak masově ožil trend, který byl hitem této sociální sítě někdy kolem roku 2014. Jde o snímky s hashtagem „floorcore“.

19. 11. 2018Jaký byl rok 2018? Podle britských odborníků toxický. Co se s námi děje a jak se situací naložit?

Floor je anglické označení pro podlahu nebo obecně jaksi zem, ať je na ní, co je na ní, takže se snadno rozpomeneme, o jaký trend šlo. Jedná se o snímky, kde si člověk vyfotí shora svoje nohy a zachytí zejména povrch pod nimi. Ať už jde o nějaký zajímavý koberec, mozaiku či tam dokonce třeba leží cosi evokující předmět na betonu a podobně.

Samozřejmě může jít také o to, že chcete ukázat světu svoje nové boty. Oblast těsně nad zemí je častým místem výskytu jezevčíků a jiných psů menšího vzrůstu, takže pokud takového psa máte, nebo nějaký vhodně fotogenický právě prochází kolem, můžete se blýsknout i jím.

14. 11. 2018Čtenáři LUI hlasovali o manželství pro gay a lesbické páry, více než 90 % by jej umožnilo

A to celé dokonce může mít i příběh. Třeba koberec na Mezinárodním letišti v Portlandu si cestující pro jeho unikátní retro vzhled oblíbili natolik, že on sám dostal vlastní účet na Instagramu a stal se doslova hipsterskou ikonou. Na konci roku 2017 bylo k dojetí mnoha tamních pasažérů oznámeno, že tato legenda mezi koberci musí dojít výměny. Zneklidněným cestujícím bylo ovšem tehdy přislíbeno, že jeho nástupce bude podobně retro a osobitý. Takže nepropadejte panice.

Zdroj: Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop