Na Instagram se ve velkém vrací trend fotek ve stylu #floorcore. Jedním z důvodů je i pád jedné z obřích hipsterských ikon

25. 6. 2018 15:30 Co se děje
Na Instagram se ve velkém vrací trend fotek ve stylu #floorcore. Jedním z důvodů je i pád jedné z obřích hipsterských ikon

Čas letí, a tak už i mladí lidé, co místo pádů ze stromu a útěků před sousedem po rozbití jeho okna míčem vyrostli na Facebooku a Instagramu, začínají být sentimentální. Na Instagramu tak masově ožil trend, který byl hitem této sociální sítě někdy kolem roku 2014. Jde o snímky s hashtagem „floorcore“.

9. 10. 2018Jaké webové stránky Češi nejčastěji navštěvují? Přinášíme přehled těch 50 nejoblíbenějších

Floor je anglické označení pro podlahu nebo obecně jaksi zem, ať je na ní, co je na ní, takže se snadno rozpomeneme, o jaký trend šlo. Jedná se o snímky, kde si člověk vyfotí shora svoje nohy a zachytí zejména povrch pod nimi. Ať už jde o nějaký zajímavý koberec, mozaiku či tam dokonce třeba leží cosi evokující předmět na betonu a podobně.

Samozřejmě může jít také o to, že chcete ukázat světu svoje nové boty. Oblast těsně nad zemí je častým místem výskytu jezevčíků a jiných psů menšího vzrůstu, takže pokud takového psa máte, nebo nějaký vhodně fotogenický právě prochází kolem, můžete se blýsknout i jím.

21. 9. 2018Pět zcela bizarních strachů, které jsou však překvapivě časté. Neničí některý z nich podvědomě život i vám?

A to celé dokonce může mít i příběh. Třeba koberec na Mezinárodním letišti v Portlandu si cestující pro jeho unikátní retro vzhled oblíbili natolik, že on sám dostal vlastní účet na Instagramu a stal se doslova hipsterskou ikonou. Na konci roku 2017 bylo k dojetí mnoha tamních pasažérů oznámeno, že tato legenda mezi koberci musí dojít výměny. Zneklidněným cestujícím bylo ovšem tehdy přislíbeno, že jeho nástupce bude podobně retro a osobitý. Takže nepropadejte panice.

Zdroj: Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop