Zkuste paleospánek. Prý to změní váš život, vzhled a budete zdravější. Rozdíl poznáte už za týden

„Jsem mrtvá? Doufám, že jo.“ Pokud také máte těžká rána a budíte se dezorientovaní jako lesní včela na meetingu SPD za současného proklínání své existence a narážení do nábytku, svojí ženy a psa, je dost možné, že nemáte prostě dost spánku.

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: Maxpixel, Health.mil, Pinterest / 20. 6. 2018

O tom, kolik bychom měli spát, zda dospávat spánkové dluhy a dalších podobných tématech se vedou vášnivé diskuze. Neshodnou se ani odborníci a jedna studie zjistí, že i osm hodin je moc, další říká, že dospávat dluhy se nemá, a jiná to doporučuje a další zřejmě objeví, že ideální by bylo v půlce noci se vzbudit a jít na pinčes. Nicméně doktor Eugene Kwak (což je prostě super jméno), který se zabývá spánkovou hygienou, má jasno. Ideální pro člověka je podle něj paleospánek.

22. 2. 2019„Výměna věcí je obohacující dobrodružství,“ tvrdí Tereza. Nové zboží nenakupuje již 3. rokem

Ano, asi už jste slyšeli o stravování ve stylu paleo, které odkazuje na doby mnohem dávnější, než byly osmdesátky (poněvadž jíst zvonáče není moc dickotéka). Naši současníci se tedy pak stravují jako v dobách, než přišlo zemědělství, tedy kdy lidé byli lovci a sběrači. A až to ukořistí, tak si to asi jdou sníst do jeskyně, kde je silná wifi, a cítí se tak nějak čistěji a původněji. Paleospánek také odkazuje k paleolitu, kdy lidé prý spali 12 až 14 hodin, a to je podle Kwaka právě pro tělo přirozené a ideální a pokud takto budeme spát, výrazně to posílí naše zdraví a konečně se zbavíme té chronické únavy, kterou všichni tak dobře známe.

13. 3. 2019Čím větší, tím lepší! Nebo ne?

Snadno si spočítáte, že pokud byste pravidelně spali 14 hodin denně, k tomu chodili do práce a tak, tak vás žena a děti moc neuvidí. Je fakt, že to by možná prospělo zase jejich duševnímu zdraví, nicméně dlouhodobě bychom pak z toho života nikdo moc neměl, protože bychom stále dřímali do zásoby. Nicméně Kwak uvádí, že úžasný benefit, kdy se konečně po letech přestanete cítiti unaveni a ve stresu, se dostaví již po týdnu paleospánku. Takže si klidně s rodinou můžete udělat takovou spací dovolenou a třeba se opravdu budete cítit pak lépe.