Chcete snadný a úspěšný život? Známe důvody, které vás možná stále brzdí od úspěchu. Zatočte s nimi jednou pro vždy!

Chcete snadný a úspěšný život? Známe důvody, které vás možná stále brzdí od úspěchu. Zatočte s nimi jednou pro vždy!

Stejně jako umělcům se radí, aby využili každé příležitosti, která se jim naskytne, ani my ostatní nevíme, na koho narazíme, s kým se dáme do řeč a co bychom z…
Tomáš Boroš Tomáš Boroš Autor
21. 6. 2018

Stejně jako umělcům se radí, aby využili každé příležitosti, která se jim naskytne, ani my ostatní nevíme, na koho narazíme, s kým se dáme do řeč a co bychom z toho eventuálně mohli mít za přínos do budoucna. Ale někdy to není jen o tom na něco kývnout, ale spíše je to otázka toho, zda víme, čeho je dobré se vzdát. Zlozvyky a návyky (jako například kousání nehtů) může být neuvěřitelně těžké pokořit. Jenomže naše neviditelné mentální návyky mohou být ještě složitější k překonání. O to více je důležité si je uvědomit a zatočit s nimi.

<Path> Od másla v kávě přes inhalaci vodíku až po „nadlidské“ tělesné funkce – to je biohacking. Trend slibující zdraví i netušené schopnostiZdroj:

Vzdejte se „nedostatků“

Úspěšní lidé většinou nezaujímají postoj “to nestačí“. Proč? Protože to zbytečně zaměstnává mysl, která by v ten moment mohla využít přemýšlení k něčemu podstatnějšímu. Nikdy totiž není dost času, dost peněz, dost důvěry a sebevědomí, vlastně dost čehokoliv, aby vám to pomohlo dostat se až na vrchol. A pokud o tom budeme neustále přemýšlet, nikam se nedostaneme. Je tedy lepší vykašlat se na nedostatky a jednat.

 

Nesrovnávejte

Vždycky budeme v něčem lepší než ostatní. A vždycky budeme ve spoustě věcech mnohem horší než ostatní. Když se budeme neustále s někým srovnávat, zabíjíme tak svou kreativitu a možnost růstu. Místo toho, abychom se trápili tím, co nám nejde, je lepší zapracovat na našich přednostech. Dosáhneme tak rychlejšího rozvoje a neztratíme tak spoustu času něčím, co nám ve výsledku stejně nemusí jít lépe než ostatním. Je lepší být absolutní špička v tom, co umíme, než být někým, kdo umí od každého trochu, ale ne dost, aby ho to někam posunulo. Jediný s kým se můžete srovnávat jste vy sami.

<Path> Jak vydělat na Instagramu: Podrobný návod, jak uspět a žít život snůZdroj: Adobe Stock

Nepracujte nonstop

Možná to vypadá, jako bychom si trochu protiřečili, ale opak je pravdou. Je dobré tvrdě na sobě pracovat, ale k čemu by to bylo, kdyby nás to po chvilce položilo? Je dobré nastavit si zdravé hranice a udělat si vždy chvilku pro sebe, pro ostatní, pro zdraví a udržet si emociální a sociální zdraví. Cesta za úspěchem je možná maraton, ale rozhodně to není sprint, takže nezapomeňte občas popadnout dech!

Občas je dobré úplně vypnout

Zvažte, jaké rady si vezmete k srdci

Lidé jsou občas velice „moudří“ a rady hrnou z rukávů na povel. Paradoxem je, že většina se jimi sama neřídí. Akorát chtějí vypadat chytře a jen říkají naučené a odposlouchané fráze, které na poslech znějí logicky a sofistikovaně. Ve výsledku jde jen o prázdné věty, kde nosná myšlenka je pouhý blud a klam, který společnost uznala jako obecně správné rozhodnutí. Pokud tedy někdy uslyšíte „měl/a bys…….“, zvažte, zda je to opravdu to, čím se chcete řídit. Samozřejmě záleží na tom, kdo vám tuto radu poskytuje a zda jde o důvěryhodný zdroj. Lidé totiž umí být pěkně zákeřní a zlí. Prostě si vyberte ty, které vás posunou správným směrem – k úspěchu.

Zdroj: artworkarchive.com

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop