3 tajemná česká místa, ze kterých budete mít husí kůži

Pokud stejně jako já pocházíte z České republiky, můžete být patřičně hrdí na to, jak krásné to tady máme, a to není pouze svědectví nás občanů, ale také…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Jan Witek, Hrad Houska, / 20. 6. 2018

Pokud stejně jako já pocházíte z České republiky, můžete být patřičně hrdí na to, jak krásné to tady máme, a to není pouze svědectví nás občanů, ale také několika milionů turistů, kteří se každoročně vrací. Jak už to tak ale bývá, také v Česku se najde spousta míst, která jsou ověšena nejrůznějšími pověrami a záhadami a my se na tři z nich teď podíváme.

Hrad Houska

Podle mnohých lidí patří tento hrad vůbec k nejděsivějším místům v ČR. Nachází se nedaleko od Máchova jezera a byl postaven v pustině, kde poblíž nebyl ani zdroj vody. Údajné legendy hovoří o tom, že byl postaven tak, aby něco chránil. Něco, co by se nikdy nemělo dostat na světlo světa. Jiní hovoří, že se zde nachází také brána do pekel a nasvědčovat by tomu mohla hradní kaple, která má zvláštní výmalbu zobrazující levorukou lukostřelkyni, která je něco mezi člověkem a zvířetem.

20. 4. 2018LUI TESTOVÁNÍ: Jan Witek: "Myslím, že vlasy dělají člověka. Proto chci Provexin vyzkoušet!"

Jednou se dokonce stalo, že se brána otevřela a vylézali ní démoni a ďáblové, poté se však podařilo otvor zasypat a postavila se zde již zmiňovaná kaple. Pokud se zde budete chystat na návštěvu, dávejte si pozor, občas se zde lidem udělá špatně a omdlí, někteří lidé dokonce prohlásili, že měli pocit, jako by je něco omámilo.

Hagenova štola

Jistě mnozí z vás znají a mnoho lidí také navštívilo Lom Amerika, který se nachází ve středních Čechách. Na první pohled tohle místo vypadá jako z pohádky, ale pojí se k němu také jedna děsivá historka. Hlavní roli v ní hraje přízrak německého vojáka Hagena, který se zde v roce 1945 ukryl a jako jediný přežil útok ozbrojenců. Nachází se zde velký labyrint podzemních chodeb, a právě Hagen v něm našel své útočiště.

29. 1. 2019Nudí vás obyčejné italské restaurace? Vyzkoušejte něco nového ve vinohradském podniku Avenue Restaurant & Bar

Nicméně to, že žil v neustálé tmě, vlhku a tichu, ho časem přivedlo k šílenství a postupem času začal nenávidět každého vetřelce, který zde přicházel. Na křižovatce nad jezírkem taktéž visí starý kovový gong a legenda praví, že kdo na něj třikrát zazvoní a zavolá „Hagene, přistup blíž,“ ten se nedožije dalšího dne.

Branišovský les

Tento les, který se také nazývá Bor se nachází v jižních Čechách a pojí se k němu mnoho nejrůznějších záhadných historek a příběhů. Tyto historky se do světa šíří od lidí, kteří tento les dříve navštívili, případně od vojáků, kteří zde sloužili. Co vás zde může potkat? Údajně nejrůznější melodie, mužský pronásledující hlas, hlasité kroky, ale potkat můžete také mužskou postavu v černém plášti s kloboukem na hlavě a svítícíma očima. Možná jsou tyto záhadné jevy důsledkem toho, že se zde kdysi mnoho lidí rozhodlo ukončit svůj život, a to v přilehlých hlubokých bažinách, někteří do nich dokonce spadli nešťastnou náhodou. Své místo zde měl kdysi i strom oběšenců, který poté raději nechali pokácet.

Tak na které z těchto míst se vydáte vy? Víte o některých dalších, s kterými máte třeba vlastní zkušenosti? Určitě se o tom s námi podělte. Stačí napsat na janw@lui.cz.