Na český trh byla uvedena nová organická vodka Tom of Finland

Prémiová vodka Tom of Finland, která je specifická nejen svou chutí, zcela organickými surovinami, ale také zajímavým příběhem, který stojí za jejím vznikem.…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Jan Witek, Premier Wines & Spirits / 19. 6. 2018

Prémiová vodka Tom of Finland, která je specifická nejen svou chutí, zcela organickými surovinami, ale také zajímavým příběhem, který stojí za jejím vznikem. Minulý týden v baru Patra Krymská byla tato vodka také oficiálně představena veřejnosti během vydařené launch party.

Vodka Tom of Finland tak nově rozšířila řady prémiového alkoholu, který je dostupný na českém trhu. Jak už z názvu vypovídá, jedná se původně o finskou vodku, která je destilovaná z vybrané, organicky pěstované pšenice a žita, které ji propůjčují jedinečnou chuť a na té se podílí také čistá arktická voda. Vodka Tom of Finland je tak v chuti velmi výrazná, ale zároveň jemná a plná charakteru, a navíc neobsahuje žádný přidaný cukr.

21. 6. 2019V Praze je nedostatek krve. Kvůli nemožnosti být dárci gayové oslovili primátora Hřiba, jeho reakce však budí rozpaky

Neméně působivý je také příběh, který se k této vodce pojí. Tom of Finland je převážně známý mezi gay komunitou, jelikož hraje významnou roli v gay kultuře. Jeho dílo znovu ožilo ve 21. století, i přestože umělec sám sebe ztvárnil již před padesáti lety. V té době totiž nakreslil svůj hypermaskulinní ideál, který nazval Kake. Pod ním si můžete představit svalnatého muže s knírkem, který je oblečený v kůži.

Vodka Tom of Finland tak navazuje na dílo tohoto slavného umělce, jenž je považován za jednoho z nejvlivnějších umělců 20. století, zejména díky revolučnímu ztvárnění mužské figury. Tomovo dílo bylo spojováno se svobodným uplatňováním práv a svobodou projevu. Mělo znatelný vliv jak na vzhled idolů, jako byl třeba Freddie Mercury, tak na společenské trendy a moderní hnutí za občanská práva. Tom of Finland byl ztvárněn i ve stejnojmenném filmu, který představuje jeho biografii. Uveden byl v roce 2017 na festivalu Tribeca v New Yorku. Právě i tento film měli možnost vidět návštěvníci launch party v Praze, které se mimo jiné zúčastnil také módní designér Michal Marek, který uvedl svou kolekci a stal se tváří vodky Tom of Finland. Nechyběl ani zpěvák Sámer Issa či vizážista a stylista Pavel Kortan.

Launch party v Patrech na Krymské ulici v Praze

"Chtěli jsme vytvořit superprémiovou finskou vodku, která opravdu ztělesňuje Toma of Finland – něco smělého, troufalého a zároveň koketního a hravého, právě jako dílo tohoto slavného umělce," dodává Olli Hietalahti, výkonný ředitel společnosti One Eyed Spirit, která organickou vodku Tom of Finland na trh přinesla.

Někteří z vás možná na samotnou vodku úplně chuť nemají a nejraději si ji vychutnají v nějakém drinku. Vyzkoušet můžete koktejl Tomy Bitch, twist na známý drink Skinny Bitch, který je kombinací 4 cl Tom of Finland vodky, Fee Brothers Grapefruit bitteru a toniku Thomas Henry. Podávejte s čerstvým grepem. Pokud máte raději sladší drinky, Soldier Tom pro vás bude skvělou volbou. 4 cl vodky Tom of Finland zakápněte dvěma kapkami Fee Brothers Cranberry bitteru, dolijte Thomas Henry Cherry Blossom tonikem a zdobte čerstvou limetkou.

14. 9. 2019Chcete získat zdraví a parádní postavu díky cyklistice? Samotná jízda na kole nestačí…

V Česku je oficiálním distributorem této vodky společnost Premier Wines & Spirits, která se věnuje prodeji špičkových vín a destilátů a patří mezi absolutní špičku ve svém oboru. Právě na jejich webových stránkách (www.1er.cz) můžete láhev vodky Tom of Finlad o objemu 0,5 l zakoupit, a to za částku 715 Kč. Z každé prodané lahve putuje část zisku dobročinné nadaci Tom of Finland Foundation, která usiluje o tolerantní postoj k sexualitě a o ochranu erotického umění.

Na to, jak vypadala launch party vodky Tom of Finland se můžete podívat také ve videu níže a několik fotek najdete také v naší galerii: