MODEL TÝDNE: Barrett Pall vysvětluje, proč je těžší být modelem s homosexuální orientací

MODEL TÝDNE: Barrett Pall vysvětluje, proč je těžší být modelem s homosexuální orientací

Jistě se každého z vás alespoň malým kouskem dotkla aféra #MeToo, jenže netýká se zdaleka jen žen. Úspěšný model Barrett Pall totiž vysvětluje, proč je těžké…
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
18. 6. 2018

Jistě se každého z vás alespoň malým kouskem dotkla aféra #MeToo, jenže netýká se zdaleka jen žen. Úspěšný model Barrett Pall totiž vysvětluje, proč je těžké být homosexuálním modelem.

Ačkoliv modeling a móda je průmysl, který je k LGBT komunitě poněkud vstřícný a v téhle branži působí homosexuálů opravdu mnoho, někdy to může být spíše problematické.

<Path> MODEL TÝDNE: Muž roku 2017 a osobní trenér Matyáš HložekZdroj: Jan Witek, Instagram, Facebook, Muzroku.cz

"Být gay v prostředí, které řídí především homosexuálové, by pro gaye problém být neměl, ale zjistil jsem se, že je to pro nás ještě daleko těžší," sděluje ve svém videu model Barrett Pall. Svůj postoj odůvodňuje tím, že osoby, které stojí na poli rozhodování o obsazení modelů v kampaních, se často bojí názorů veřejnosti, a tak obsazují gay modely jen zřídkakdy.

V souvislosti s aférou #MeToo pak dodal, že jsou takoví modelové často sexuálně obtěžováni známými fotografy, ale i dalšími, v modelingu vysoce postavenými muži, a to většinou se záminkou toho, že nastartují jejich kariéru. Mnohdy si tito fotografové a ostatní lidé myslí, že by s tím měl být každý gay v pořádku, ale zapomínají na to, že všichni stejní nejsou a někdo má také svou úctu a hranice, které zkrátka nikdy překročit nechce.

Model Barrett Pall o celém tomto názoru natočil také video na YouTube, které je sice v angličtině, ale můžete si ho rozkliknout níže. Sám je velmi vděčný za všechny kolegy, kteří prožili podobnou situaci a nebojí se s tím vyjít na veřejnost. Dle něj je pouze tohle ta správná cesta, kterou se dá tento špinavý systém očistit.

<Path> MODEL TÝDNE: Český model Tomáš Školoudík zveřejnil odvážné fotky na svém InstagramuZdroj:

V dřívějších dobách byli z podobných činů obviněni například fotografové Mario Testino či Bruce Weber, kteří měli modely a další spolupracovníky údajně obtěžovat. Oba fotografové jsou známí především ze spolupráce se světoznámými značkami jako Calvin Klein, Burberry či Dolce & Gabbana.

 

Zdroj: Jan Witek, YouTube, Instagram, Facebook

Populární
články

E-Shop