Chcete lepší život? Buďte lepším člověkem. Je to opravdu jednoduché a začít můžete ihned

Každý chce být lepším člověkem. Někdo pro to něco dělá, a většina to pouze předstírá. Ale není se čemu divit. Většinou se na sociálních sítích prezentujeme…

Autor: Tomáš Boroš / Zdroj: lifehack.org / 14. 6. 2018

Každý chce být lepším člověkem. Někdo pro to něco dělá, a většina to pouze předstírá. Ale není se čemu divit. Většinou se na sociálních sítích prezentujeme takoví, jací bychom chtěli být, nikoliv jací doopravdy jsme. Pak procházíme ostatní profily a zjišťujeme, že jsme všichni naoko dokonalí a zajímaví lidé. Ale je to jen klam, na který nám v této hektické době zbývá minimum času. Nikdo na sebe nechce prozradit své chyby ani nedostatky, protože taková je naše hrdá mentalita, která se chce prezentovat v tom nejlepším možném světle. Ale proč? Vždyť být lepším člověkem je tak jednoduché.

30. 1. 2019Chtěli byste mít svatbu v zahraničí? Podívejte se na ty nejromantičtější destinace Evropy

Buďte ochotni se změnit

Toto je vlastně základní předpoklad. Abyste se mohli stát lepším člověkem, musíte být ochotni se změnit. Změna je jediný způsob, jak docílit růstu, stereotyp vás nikam neposune. Všeobecně nemáme změny zrovna rádi, a když už se k nějaké odhodláme, nemáme pevnou vůli vydržet. Možná je problém už na počátku, kdy si řekneme, že teď udělám něco, co je správné. Udělám to jednou, mám z toho dobrý pocit, ale zároveň mám pocit, že jsem splnil svůj závazek. Ale nechceme být lepší osobou jen na pár vteřin, ne?

 

Přestaňte se vymlouvat

V tomto případě je zodpovědnost za vlastní chyby velmi důležitá. Jako národ máme tendenci své chyby házet na někoho jiného, respektive se z toho všeho vylžeme, abychom si náhodou nepošpinili jméno a zachránili si kejhák. Ale opravdu o takové jméno stojíme? Párkrát to projde a stane se z toho zvyk. Přitom uznat svou chybu nás skutečně naučí dělat věci jinak a lépe, aby se nic podobného neopakovalo. Když se z chyb vylžeme, spoléháme na to, že příště to vyjde znovu a jedeme si v tom samém stereotypu neustále dokola.

5. 3. 2019Jízda Kalifornií, na kterou nezapomenete: Pacific Coast Highway

Nebuďte nasr….štvaní

Moc pěkně a rychle se dokážeme vytočit, a to i kvůli absolutním ptákovinám. Mnoho lidí nechá hněv a zlobu ovládat své rozhodovací schopnosti. Takový stav je většinou následován řevem a vzduchem lítá jedna ku*va za druhou. Ale k čemu to vlastně je? Čeho tím řevem a nadávkami dosáhneme? Ničeho. A proč kvůli ničemu riskovat, že nám praskne cévka a budeme tahat nohu? Ovládnout hněv není zrovna jednoduchá záležitost, ale není to nemožné. Negativní emoce akorát prohlubují další negaci. Zkuste si najít nějaký způsob, jak zrelaxovat své nervy, například antistresovým míčkem. Pokud to nezabere, zkuste antistresová prsa nebo penis.

 

Buďte vzorem pro ostatní

Někdy prostě musíte být vzorovým příkladem pro ostatní. Ať už jde o mladší sourozence nebo kolegy v zaměstnání. Lidská soutěživost nezná mezí a konkrétně v tomto případě to není vůbec na škodu. Člověka to donutí, aby se choval trochu jiným způsobem - rozvážnějším, jistějším a zároveň opatrnějším. Nejde o to, co děláte, ale abyste si udrželi respekt. Pokud k vám bude někdo vzhlížet, tím spíš ze sebe bude chtít udělat lepšího člověka, aby se vám mohl vyrovnat, a zároveň donutí i vás, abyste ze sebe vymáčkli to nejlepší.

18. 1. 2019Bude káva nápojem pro boháče? Podle vědců je tento scénář možný již během 10 let

Odpusťte někomu

Lidé jsou doslova náchylní k chybám. Některé vám mohou i ublížit. O to je pak těžší dotyčnému odpustit. Pokud tak uděláte, hluboká rána se zacelí a budete moci uzavřít nepříjemnou zkušenost či životní etapu. I to vás posune k tomu, abyste byli lepším člověkem.

Buďte upřímní

Upřímní lidé jsou nedostatkovým zbožím. Většina lidí se schovává za obecné pravdy a říká to, co by se v dané situaci mělo říct, nikoliv to, co si skutečně myslí. Jde většinou o prázdné fráze, které jsou naučené, odposlouchané nebo zdvořilostní. Tento stav ale komplikuje všechno – navazování vztahů, schopnost konverzace a hlavně schopnost vyjádřit svůj vlastní názor. Možná je to i lenost, protože lidé nechtějí přemýšlet a ztrácet čas nad hlubšími úvahami, proto sáhnou po nejbližším veřejném mínění, se kterým se mohou alespoň trochu ztotožnit, a které je udělá chytřejšími, než ve skutečnosti jsou. Buďte alespoň jednou upřímní sami k sobě a zvažte, zda by nebylo jednodušší říct to, co si skutečně myslíte a pohnout se dál.

Buďte upřímní

Možná to všechno vyzní jako jedna velká banalita, ale zkusili jste někdy něco z výše uvedeného? Dokážete si vzpomenout na to, jaký jste z toho měli pocit? Není to o tom, abychom byli lepší (nebo se snažili být lepší) než někdo jiný. Jde o to, abychom ze sebe samotných vytáhli maximum a mohli si pak říci, že náš život měl správný směr a udělali jsme svět o trochu lepším místem pro všechny ostatní.