Mít sex hned na prvním rande? Podle sexuologa to nemusí být vůbec špatný nápad

Mít sex na prvním rande nebo raději počkat? Toto je velice diskutabilní, hlavně pro ženy. Dokonce i v roce 2018 některé ženy stále věří, že pokud mají sex hned…

Autor: Tomáš Boroš / Zdroj: menshealth.com / 13. 6. 2018

Mít sex na prvním rande nebo raději počkat? Toto je velice diskutabilní, hlavně pro ženy. Dokonce i v roce 2018 některé ženy stále věří, že pokud mají sex hned na prvním rande, budou automaticky označené jako „ne manželský materiál“ – slušně řečeno. Proč kupovat krávu, když můžete mít mléko zdarma, že? „Lidé se neustále upínají k tomu, co bychom mohli označit za zastaralé randění. Buď je tu stále stigma, nebo máme strach, že to stigma stále existuje,“ uvedl floridský sexuolog Lawrence Siegel. Se stejnou otázkou se potýkají i muži – i když trochu jinak.

28. 1. 2019Aktuálním hitem jsou anti-zásnubní prsteny pro ženy, kolem kterých se už formuje i celé hnutí

Podle Siegela je odpověď na záludnou otázku trochu neurčitá, údajně to záleží na situaci. Pojďme se raději podívat na výhody a nevýhody, které nám s rozhodnutím mohou pomoci. Existuje totiž spousta důvodu, proč sex na prvním rande není špatný nápad, ale je to absolutně geniální nápad. Jedním z nich je ten, že se ihned pozná, zda to může fungovat, zda to má tu jiskru a chemii. Je lepší vědět, jestli dokáže s touto osobou vést kvalitní sexuální život, než pak zjistit, že jsme akorát ztratili spoustu času a riskovat celibátu. Tak trochu žijeme virtuální život skrze sociální sítě, tedy máme dostatek možností, jak se s dotyčným poznat blíže bez nutnosti osobního kontaktu. Můžeme to brát jako první kolo výběrového řízení. A jestli na prvním rande dojde k sexu, nepůjde vlastně tak úplně o první rande. V podstatě se mohou obě strany domluvit na tom, co od toho všeho očekávají. Při prvním osobním kontaktu již nemusíte řešit křížový výslech a jít rovnou do druhého kola „výběrového řízení“. Pokud se oba přitahují fyzicky, tak proč potlačovat nebo bojovat proti chtíči a potěšení?

18. 1. 2019Další ročník Muže roku se blíží. Kde se můžete přihlásit a kdo soutěž vyhrál v minulých ročnících?

Na druhou stranu, na prvním rande můžete zjistit, že vlastně nehledáte nic vážného, což je pravý opak toho, co hledá osoba sedící naproti vám. Pak je tu problém, který můžete vyřešit tím, že budete mluvit narovinu. V opačném případě byste mohli udělat něco, čeho byste pak litovali, obzvlášť pokud máte již něco „málo“ vypito. Když máte pochybnosti a pocit, že sex s osobou naproti vám není to, po čem toužíte, prostě to utněte hned na začátku. První sex může být i docela strašný, pokud si dopředu nezjistíte, co váš nový objev má v posteli opravdu rád.

Půjdeme k tobě nebo ke mně?

Na čem tedy skutečně záleží, jsou vaše očekávání a klíčem k úspěchu je to, abychom si zapamatovali důležitost upřímné komunikace – jak s osobou na prvním rande, tak i sami se sebou. Pokud máte pocit, že máte pravdu a jste otevřený a upřímný ohledně toho, co hledáte, pak nemáte sebemenší důvod cítit lítost. Dnešní doba je úplně jiná a sex na prvním rande může urychlit proces párování pro život a eliminovat tak zbytečnou ztrátu času v době, kdy je čas dost drahou záležitostí. Vidíte to stejně nebo máte jinou zkušenost?