Pravá jména slavných: Kdo si zvolil pseudonym podle rumu, kdo podle přezdívky z dětství a kdo se málem jmenoval jako pornohvězda?

Alicia Keys – Alicia Augello-Cook Populární zpěvačka prozradila, že své příjmení změnila, aby se lépe hodilo do showbyznysu. Prý původně zvažovala jméno…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: harpersbazaar.com / 13. 6. 2018

Alicia Keys – Alicia Augello-Cook

Populární zpěvačka prozradila, že své příjmení změnila, aby se lépe hodilo do showbyznysu. Prý původně zvažovala jméno „Alicia Wild“, ale její matka jí to rozmluvila – jméno jí totiž spíš evokovalo striptérku. A tak se zpěvačka rozhodla pro jméno více „hudební“. „Je to jako notový klíč [key v angličtině - klíč] a může otevřít nespočet dveří,“ myslí si Alicia.

Bruno Mars – Peter Gene Hernandez

Ačkoliv se zpěvák narodil jako Peter, prý mu stejně všichni od malička říkali Bruno – jako batole totiž připomínal slavného zápasníka Bruna Sammartina. Ovšem Ani Bruno Hernandez nezní zrovna světově. Jednou z odpovědí z vydavatelství, která v počátku své kariéry zpěvák oslovil, bylo dokonce to, že když se jmenuje Hernandez, měl by se věnovat latinsko-americké hudbě. A tak změnil i příjmení….

Cardi B – Belcalis Almanzar

Skalní fanoušci této zpěvačky vědí, že pseudonym si zvolila podle rumu. Cardi B totiž odkazuje na Bacardi. „Moje sestra se jmenuje Hennessy, takže mi stejně všichni říkali Bacardi. A tak jsem toho využila a je ze mě Cardi B,“ vysvětlila Jimmymu Fallonovi v jeho show sama zpěvačka.

13. 3. 2019Čím větší, tím lepší! Nebo ne?

Helen  Mirren – Ilyena Lydia Mironoff

Britská herečka se narodila jako Illyena Lydia Mironoff. Její otec ale příjmení rodiny v 50. letech změnil na Mirren. A jméno Ilyena se pro showbyznys také moc nehodilo, a tak jej herečka vyměnila za Helen.

Demi Moore – Deme Gee Guynes

Jen málokdo ví, že příjmení Moore má známá herečka po rockovém hudebníkovi Freddym Mooreovi, kterého si vzala, když jí bylo 17 let. Manželství sice vydrželo jen něco málo přes 4 roky, příjmení ale Demi zůstalo dodnes.

John Legend – John Roger Stephens

„John Legend je přezdívka, která se ale v mém okolí prostě uchytila. Sám jsem si to nevymyslel, ale množství lidí mě znalo spíš jako Johna Legenda než jako Johna Rogera Stephense,“ vysvětlil muzikant.

Julianne Moore – Julie Anne Smith

Julianne Moore stihl podobný osud jako mnohé další herce a herečky, kteří narazili na problém, že v showbyznysu již lidé stejného jména působili. A protože v tzv. Screen Actors Guild již byla jak Julie Smith, tak i Julie Anna Smith, musela si herečka vybrat jméno nové. A protože její otec se jmenoval Peter Moore Smith, byla volba jasná.

Katy Perry – Katheryn Elizabeth Hudson

Alter-ego Katy Perry se podle slov zpěvačky objevilo v době jejího dospívání, tehdy se jako „Katheryn Elizabeth Hudson“ dle vlastních slov naprosto nenáviděla, a proto se rozhodla být někým jiným.

Lady Gaga – Stefani Joanne Angelina Germanotta

Ještě než se stala celosvětovou popovou ikonou, inspirovala se Germanotta slavnou skladbou Radio Ga Ga z roku 1984. Pseudonym Lady Gaga používá nejen pro projekty pěvecké, ale i herecké.

26. 1. 2019Myslíte si, že grapefruit se nedá jíst? Tyhle tři jednoduché recepty změní váš názor!

Lorde – Ella Marija Lani Yelich – O´Connor

Tato hudebnice naopak v civilu dává přednost svému vlastnímu jménu Ella a Lorde si nechá říkat jen na jevišti. „Jméno Lorde jsem si vybrala, protože mi přišlo opravdu silné a velkolepé, nopak moje jméno považuji za velmi obyčejné,“ uvedla.

Miley Cyrus – Destiny Hope Cyrus

Jméno Miley bylo inspirováno dětskou přezdívkou – zpěvačka se prý jako dítě velmi usmívala a její rodina jí říkala Smiley (smíšek). V roce 2008 si pak zpěvačka jméno „Osud Naděje“ oficiálně změnila na Miley.

Natalie Portman – Neta-Lee Herschlag

Herečka se narodila v Izraeli, a tak dostala také tradiční hebrejské jméno. Po emigraci do USA v roce 1984 ale přejala příjmení Portman po babičce z matčiny strany. A z Neta-Lee se stala Natalie.