Pět důvodů, proč je lepší milovat se ráno než večer!

Většina z nás rannímu milování moc neholduje. Nejen, že se před ním většinou chceme osprchovat, vyčistit si zuby a ráno si zase chceme naopak přispat. Myslete…

Autor: Petra Járková / Zdroj: Pinterest, Men's Health / 14. 6. 2018

Většina z nás rannímu milování moc neholduje. Nejen, že se před ním většinou chceme osprchovat, vyčistit si zuby a ráno si zase chceme naopak přispat. Myslete ale na to, že si díky němu můžete zpříjemnit celý den!

18. 3. 2019Za výtečnou gastronomií i freskami Emila Filly vyrazte do restaurace Art Restaurant Mánes

Nevíme sice kdy, ale stalo se takovým nepsaným pravidlem, že milování se provádí večer v posteli, tedy v čase, kdy už jste oba unavení a zralí tak akorát usnout nebo se podívat na nějaký film a usnout u něj. To ale samozřejmě může mít vliv na celkový prožitek.

Proto první, co radíme, když vám to v posteli přestane fungovat, je, vyměnit večer za ráno a klidně si kvůli chvilce rozkoše přivstat. 

Ranní milování má totiž blahodárné účinky nejen na naše duševní zdraví, ale i na to fyzické.

Zde je tedy pět hlavních důvodů, proč na to skočit hned po probuzení:

1. Budete šťastný celý den!

Pokud svůj den začnete v tomto duchu, úsměv na rtech vám nezmizí celý den. Pokud se vám tedy často stává, že vstáváte mrzutí, rozladění a podráždění, je to nejlepší způsob, jak vám spravit náladu a zpříjemnit rána. Váš den dostane díky vyplavení endorfinů a oxytocinu úplně nový rozměr.

2. Souzníte s partnerem!

Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří mají pravidelně sex ráno, jsou propojenější a jejich vztah je stabilnější. Tito lidé si pak přes den píší zamilované smsky, volají si, chodí na večeře nebo do kin, což jejich vztah ještě více utužuje.

Sex po ránu utuže vztah a přináší souznění mezi partnery

3. Budete pohlednější!

Dobrá nálada, ranní sex a přitažlivost jde ruku v ruce. Spokojení lidé totiž na dálku vyzařují jakýsi sex-appeal, který nelze přesně popsat. Jedno je ale jisté, ostatní ho poznají na první pohled.

4. Vaše pokožka bude zdravější!

Ranní milování je efektnější, než kdybyste si šli třeba zaběhat a navíc působí i jako prevence proti chronickým onemocněním a srdečním problémům. Během sexuálních hrátek se totiž rozproudí krev v těle, což naše pokožka potřebuje. Dochází i k tvorbě kolagenu, což už za to určitě stojí, nemyslíte?

2. 2. 2019„Čechy zajímá, jak správně pečovat o zuby, často ale spoléhají na zbytečné ´zázračné´ produkty,“ říká dentální hygienistka Veronika Zákopčaníková

5. Intenzivnější prožitek!

Jakákoliv změna udělá s naším tělem divy. Stačí tedy změnit čas milování a naše tělo na to začne reagovat. Mozek bude akt vnímat o to intenzivněji, takže váš prožitek to jen a jen umocní.