FOTO: Znáte tenhle jednoduchý trik, jak fotit snové fotky? Nepotřebujete Photoshop, ani žádné speciální vybavení, stačí jen jedna věc, kterou určitě nosíte v kapse!

Svatební fotograf Mathias Fast přišel na jeden jednoduchý trik, jak vytvořit snové, umělecké fotky, se zvláštním jakoby zrcadlovým pozadím. Poslechněte si, jak…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: BoredPanda / 12. 6. 2018

Svatební fotograf Mathias Fast přišel na jeden jednoduchý trik, jak vytvořit snové, umělecké fotky, se zvláštním jakoby zrcadlovým pozadím. Poslechněte si, jak to přišel.

28. 5. 2018Jak na dokonale čistou domácnost? Pořiďte si robota!

„Když fotím na svatbách, většinou se po stolech válí dost chytrých telefonů s velkým lesklým displayem. Viděl jsem, jak se v nich věci zrcadlí a napadlo mne, co by to udělalo s fotkou. Asi nejsem první, koho tenhle trik napadl, ale používám ho rád,“ říká Mathias.

Jako by se svatebčané zrcadlili na vodě

Chytrý telefon stačí přiložit k objektivu foťáku rovně ve správném úhlu, aby spodní část fotky šla do ztracena a horní se naopak zrcadlila. Sám Mathias říká „Snažím se, abych to s tímhle efektem nepřeháněl, ale na svatebních fotkách a zejména na portrétech to vypadá skvěle.“

10. 5. 2018Myslíte si, že vás na sociálních sítích už nic nepřekvapí? Pak se podívejte na tyto fotky — možná vám z nich bude i trochu šoufl!

Podívejte se do naší galerie, jak se trik dělá, i na ty nejlepší Mathiasovy fotky.