5.díl Zlatá mládež: Po stopách uprchlíků aneb přesvědčte se o krizi na vlastní oči

Zlatá mládež už si vyzkoušela život mezi bezdomovci, zaletěla si také do Indie vyzkoušet, v jakých podmínkách se tam pracuje a v neposlední řadě získala mnoho…

Autor: Petra Járková / Zdroj: Renato Salerno, ČT1 - Zlatá mládež 2 / 13. 6. 2018

Zlatá mládež už si "užila" život mezi bezdomovci, zaletěla si také do Indie vyzkoušet, v jakých podmínkách se tam pracuje a v neposlední řadě získala mnoho zkušeností v zemědělském družstvu.

16. 5. 2018EXKLUZIVNĚ: Renato Salerno o prvním díle druhé série Zlaté mládeže, která startuje dnes večer! Na co se můžete těšit?

Dnes proběhne další křest ohněm, protože bude skupinka mladých rozdělena a obě party se vydají po stopách uprchlíků. Každá ale jinam.

Češi mají po Makedoncích v Evropě nejvíce negativní postoj k uprchlíkům. Přitom tu uprchlíky z Asie a Afriky, o které primárně jde, de-facto nemáme.

30. 5. 2018EXKLUZIVNĚ: 3.díl Zlatá mládež 2: Renato Salerno: " Poté, co po nás Indové házeli kameny, jsme si vydupali spaní pod širákem v přítomnosti štábu, když to chtějí po nás, ať si to také vyzkouší!"

Zatímco Renáto s Klárou pojedou v příštím šestém díle prozkoumávat největší uprchlický tábor v Africe a těžký život v Nairobi a okolí, Sharlota, Petr a Mike si vyzkouší v tomto díle balkánskou uprchlickou trasu.

Budou však cestovat opačným směrem, tedy do místa, odkud uprchlíci přicházejí. Na cestě se zastaví v srbském Šidu, kde je pomyslný nárazník na cestě do Evropy.

Zde se poprvé setkají s uprchlíky, kteří je zasvětí do svého běžného života v ilegálním uprchlickém táboře. Nebude chybět ani cesta v gumovém člunu nedaleko řeckého pobřeží.

6. 6. 2018EXKLUZIVNĚ: 4.díl Zlatá mládež 2: Renato Salerno: "V prasečáku došlo na skutečné drama. Buďte rádi, že jsme v tu chvíli neměli se Šarlotou vidle v ruce!"

Kam až se dostanou a jak tato cesta změní jejich postoj vůči migrantům pro vás bude možná malým překvapením.

Toto vše si nenechte ujít dnes od 20:55 na ČT1.