Praha – město designu

Praha je nádherné město, to ví asi každý, kdo ji navštívil třeba jen na víkend. Některá místa zná každý, třeba Karlův most, Staroměstský orloj nebo Pražský…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Pražská informační služba / Advertoriál / 13. 6. 2018

Praha je nádherné město, to ví asi každý, kdo ji navštívil třeba jen na víkend. Některá místa zná každý, třeba Karlův most, Staroměstský orloj nebo Pražský hrad. Víte, ale kolik méně známých pokladů se v Praze skrývá?

24. 5. 2018Přírodní materiály jsou čím dál oblíbenější! Tipnete si, který z nich vítězí v letních kolekcích českých značek?

O některých skvostech Prahy neví ani leckterý rodilý Pražák. Kdo se ale zajímá o design a architekturu, měl by navštívit stránky Prague: Design a stáhnout si zde zdarma průvodce po tom nejlepším z Prahy. V tištěné podobě ho pak najdete ve všech návštěvnických centrech, tedy například na Letišti Václava Havla, na Staroměstském náměstí, nebo třeba v ulici Na Můstku. A nebojte, v seznamu nejsou „jen“ památky, ale i nejrůznější výstavy a kulturní akce.

Když už tak mluvíme o designu, jaký styl si nejčastěji spojujete s Prahou? Někoho asi napadne secese a jistě bude mít pravdu, třeba na Starém a Novém Městě najdete mnoho památek a výstav v tomto stylu. Nejen turisté ale také čím dál více obdivují český kubismus. Dům U Černé Matky Boží jistě znáte. Ale víte, že i uvnitř je stálá expozice zaměřená na to nejlepší z českého kubismu?

Deelive Design Store

Praha ale nespí na vavřínech a není jen mrtvým muzeem dávných i nedávných výtvarných stylů. Tvorba českých šperkařů, umělců a designérů stále běží. Některou se můžete pokochat na výstavách, jinou si můžete rovnou zakoupit přímo v obchodě tvůrců.

Zkuste navštívit třeba prodejní galerii Deelive Design Store, která se zaměřuje na interiérové doplňky, šperky i nejnovější módu na Smetanově nábřeží. V Holešovicích zase najdete showroom značky Lasvit, jejímž kreativním ředitelem je Maxim Velčovský. Lasvit se zaměřuje zejména na netradiční designová svítidla a skleněné doplňky do interiéru. Výrobě nábytku, doplňků i dekorací ze skla i jiných materiálů se věnuje i značka Křehký.

30. 5. 2018Philips TV slaví 80 let od uvedení své první televize na trh

Pokud vás však láká dobrodružství, spoustu designových skvostů můžete najít i na některých z mnoha pražských bleších trhů, ať už na lodi AVOID, na Tylově náměstí, nebo třeba na těch největších ve Vysočanech U elektry. Jak se říká, zde seženete opravdu vše, od špendlíku až po lokomotivu a za zlomek ceny.